می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت نام

آموزش PLC پیشرفته

آموزش PLC پیشرفته: سیستمهای کنترل مجموعه‌ای از از تجهیزات الکترونیکی هست هستند که در جهت تضمین پایداری دقت و صحت یک فرایند برای رسیدن به یک هدف کنترلی در کنار هم قرار گرفتند این تجهیزات با توجه به نوع کاربرد و نوع کنترل به کار گرفته می شود در نتیجه پیشرفت سریع تکنولوژی انجام و […]

آموزش PLC پیشرفته: سیستمهای کنترل مجموعه‌ای از از تجهیزات الکترونیکی هست هستند که در جهت تضمین پایداری دقت و صحت یک فرایند برای رسیدن به یک هدف کنترلی در کنار هم قرار گرفتند این تجهیزات با توجه به نوع کاربرد و نوع کنترل به کار گرفته می شود در نتیجه پیشرفت سریع تکنولوژی انجام و پیاده سازی کنترل های پیچیده توسط سیستم های کنترل خودکار همانند کنترل کننده های منطقی برنامه پذی PLC انجام می گیرد .

PLC برای اولین بار در اوایل دهه ۱۹۷۰ در صنعت اتوماسیون مورد استفاده قرار گرفته و جایگزین تابلوهای عظیم رله شدند ، این سیستم ها با حجم کوچک و قابلیت های فراوان به عنوان قلب سیستم های کنترل به کار گرفته شدند . در دنیای پر رقابت امروز کارآمد بودن ، انعطاف‌پذیری و همچنین مقرون به صرفه بودن از لحاظ اقتصادی از جمله مواردی است که باعث می شود تولید کنندگان بتوانند در عرصه رقابت پابرجا باقی بماند شرکتOMRON  نیز با در نظر گرفتن این فاکتورها سعی بر آن داشته که با ارائه محصولات با عملکردی ساده ولی سریع مطمئن و انعطاف‌پذیری که از تولید کنندگان معتبر و اصلی در زمینه تولید کنترل کننده های منطقی برنامه پذیر باشد .

در این آموزش سعی بر آن بوده است که کاربردهای دیگر و پیچیده تری از کنترل کننده های منطقی برنامه پذیر PLC ساخته شرکت ارائه شود .

در این فایل آموزشی مطالبی نظیر سیستمهای اعداد ، کارت های ورودی و خروجی آنالوگ ، دستور العملهای شیفت داده ها ، دستور العملهای تغییر مکان داده ها ، دستور العملهتی محاسباتی ، دستور العملهای تشخیص عیب ، دستورات مقیاس کردن ، Subroutine ها ، آدرس دهی های غیر مستقیم ، توابع وقفه ، مروری بر فظای حافظه ، مثالهای کاربردی و طبقه بندی دستورالعملها باتوجه به عملکرد می باشد .

نام فایل : آموزش  PLC  پیشرفته

اندازه فایل : mb5.53

دانلود رایگان

دانلود رایگان این فایل صرفا برای کاربرانی است که وارد شده‌اند. چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟! - ورود به سایت
دانلود فایل دانلود این فایل صرفا برای کاربران وارد شده است.
محمدرضا محربی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *