خانه کتابچه برد بورد

برد بورد

برد بورد

برد بورد وسیله ای است که به شما در چیدمان اولیه و آزمایشی مدار کمک می کند .
بیشتر افرادی که در زمینه پروژه های الکترونیک کار می کنند ابتدا مدار خود را بر روی برد بورد می بندند وپس از جواب گرفتن آنرا بر روی مدارت چابی یا بردهای سورخدار مسی پیاده می کنند . پس شمابرای بستن اولیه و تست مدارات به آن نیاز دارید .

یک برد بورد تعداد زیادی سوراخ دارد که بصورت موازی قرار گرفته اند . این سوراخ ها دو دسته اند:
ردیفهای وسط که بصورت عمودی به یکدیگر ارتباط دارند ؛ ردیف های کناری که صورت افقی به یکدیگر ارتباط دارند.

از ردیف های وسط برد بورد برای قرار دادن عناصر الکترونیکی مدار،و از ردیف های کناری بعنوان خطوط منبع تغذیه (مثبت و منفی) استفاده میشود . برد بورد طوری طراحی شده است که پایه های عناصر الکترونیکی براحتی در سوراخهای آن فرو رفته و محکم میشود . از آنجائیکه هر سوراخ ردیفهای وسط با چهار سوراخ عمودی مجاور ارتباط فیزیکی دارد ، میتوان یک پایه را مستقیماً یا توسط سیمهای رابط به چهار نقطه ی دیگر وصل کرد که برای اغلب مدارهای الکترونیکی کافیست .

نام فایل : بردبورد

اندازه فایل : ۱.۶۵KB

[dai_button btn-label=”دانلود فایل pdf” popup-title=”دریافت لینک دانلود” popup-content=”لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید. ما فورا لینک دانلود را برای شما ایمیل خواهیم کرد.” download-id=”bysvwhl6ywdvaw5gb3og” popup-image=”https://plcmen.ir/wp-content/plugins/download-after-info/assets/img/dai-image.jpg” button-color=”#cd2653″ button-title-color=”#ffffff” button-border-radius=”3″]

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here