می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت نام

برد بورد

برد بورد وسیله ای است که به شما در چیدمان اولیه و آزمایشی مدار کمک می کند . بیشتر افرادی که در زمینه پروژه های الکترونیک کار می کنند ابتدا مدار خود را بر روی برد بورد می بندند وپس از جواب گرفتن آنرا بر روی مدارت چابی یا بردهای سورخدار مسی پیاده می کنند […]

برد بورد وسیله ای است که به شما در چیدمان اولیه و آزمایشی مدار کمک می کند .
بیشتر افرادی که در زمینه پروژه های الکترونیک کار می کنند ابتدا مدار خود را بر روی برد بورد می بندند وپس از جواب گرفتن آنرا بر روی مدارت چابی یا بردهای سورخدار مسی پیاده می کنند . پس شمابرای بستن اولیه و تست مدارات به آن نیاز دارید .

یک برد بورد تعداد زیادی سوراخ دارد که بصورت موازی قرار گرفته اند . این سوراخ ها دو دسته اند:
ردیفهای وسط که بصورت عمودی به یکدیگر ارتباط دارند ؛ ردیف های کناری که صورت افقی به یکدیگر ارتباط دارند.

از ردیف های وسط برد بورد برای قرار دادن عناصر الکترونیکی مدار،و از ردیف های کناری بعنوان خطوط منبع تغذیه (مثبت و منفی) استفاده میشود . برد بورد طوری طراحی شده است که پایه های عناصر الکترونیکی براحتی در سوراخهای آن فرو رفته و محکم میشود . از آنجائیکه هر سوراخ ردیفهای وسط با چهار سوراخ عمودی مجاور ارتباط فیزیکی دارد ، میتوان یک پایه را مستقیماً یا توسط سیمهای رابط به چهار نقطه ی دیگر وصل کرد که برای اغلب مدارهای الکترونیکی کافیست .

نام فایل : بردبورد

اندازه فایل : 1.65KB

دانلود رایگان

دانلود رایگان این فایل صرفا برای کاربرانی است که وارد شده‌اند. چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟! - ورود به سایت
دانلود فایل دانلود این فایل صرفا برای کاربران وارد شده است.
محمدرضا محربی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *