می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت نام

کالیبراسیون

کالیبراسیون: تعاریف متعددی برای کالیبراسیون ارائه شده است . در استاندارد ملی ایران در بخش واژه ها و اصطلاحات پایه و عمومی اندازه شناسی کالیبراسیون چنین تعریف شده است ؛مقایسه ابزار دقیق با یک مرجع استاندارد آزمایشگاهی در شرایط استاندارد ، جهت اطمینان از دقت وسلامت آن و تعیین میزان خطای این وسیله نسب به […]

کالیبراسیون: تعاریف متعددی برای کالیبراسیون ارائه شده است . در استاندارد ملی ایران در بخش واژه ها و اصطلاحات پایه و عمومی اندازه شناسی کالیبراسیون چنین تعریف شده است ؛
مقایسه ابزار دقیق با یک مرجع استاندارد آزمایشگاهی در شرایط استاندارد ، جهت اطمینان از دقت وسلامت آن و تعیین میزان خطای این وسیله نسب به آن استاندارد و تنظیم آن در مقایسه با استاندارد .

تعریف دیگری که می توان ارائه داد این است که :
کالیبراسیون مقایسه دو سیستم یا وسیله اندازه گیری است (یکی با عدم قطعیت معلوم و دیگری با عدم قطعیت نامعلوم ) به منظور محاسبه عدم قطعیت وسیله ای که عدم قطعیت آن نامعلوم است .
تعریف دیگری که در ایزو 10012 آمده است کالیبره کردن را چنین معرفی کرده است : مجموعه ای از عملیات  که تحت شرایط مشخصی برقرار می شود و رابطه ی بین مقادیر نشان داده شده توسط وسیله اندازه گیری  و مقادیر متناظر آن کمیت توسط استاندارد مرج را مشخص می نماید .
معمولا کالیبراسیون اولیه دستگاه آزمون و اندازه گیری TME در مرحله ی ساخت و تولید آن انجام می گیرد که می تواند شامل این مراحل باشد ؛ درجه بندی دستگاه ، تنظیم مدارات الکتریکی موجود روی وسیله مانند تنظیم نشان دهنده ی دیجیتالی ، تخمین عدم قطعیت و پایداری دستگاه.

نام فایل : کالیبراسیون

اندازه فایل : 189KB

 

دانلود رایگان

دانلود رایگان این فایل صرفا برای کاربرانی است که وارد شده‌اند. چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟! - ورود به سایت
دانلود فایل دانلود این فایل صرفا برای کاربران وارد شده است.
محمدرضا محربی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *