می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت‌نام

کاربرد خازن در انواع الکترو موتور

کاربرد خازن در انواع الکترو موتور: خازن وسيله ای است که میتواند مقداری الکتريسيته را به صورت بارهای الکتريکی در خود ذخيره کند، همانگونه که يک مخزن آب برای ذخيره کردن آب مورد استفاده قرار میگيرد . صفحات خازن معمولاً از ورقه های نازک ازجنس آلومينيوم ، روی يا نقره ساخته میشوند ، عايق به کار […]

کاربرد خازن در انواع الکترو موتور: خازن وسيله ای است که میتواند مقداری الکتريسيته را به صورت بارهای الکتريکی در خود ذخيره کند، همانگونه که يک مخزن آب برای ذخيره کردن آب مورد استفاده قرار میگيرد .
صفحات خازن معمولاً از ورقه های نازک ازجنس آلومينيوم ، روی يا نقره ساخته میشوند ، عايق به کار رفته بين صفحات خازن را دی الکتريک گويند. اين  ماده ی عايق میتواند هوا ، خلا ، کاغذ، شيشه، ميکا، روغن و … باشد. معمولاً خازنها را براساس ماده ی دی الکتريک آن نامگذاری میکنند، مانند خازن کاغذی، خازن روغنی، خازن الکتروليتی .

ساختمان خازن
خازن ها به َاشکال مختلف ساخته میشوند. متداولترين آنها خازن های مسطحی هستندکه از دو صفحه ی هادی، که بين آنها عايقی قرار دارد، تشکيل میشوند. صفحات هادی نسبتاً بزرگ هستند و در فاصله ی خيلی نزديک از يکديگر قرار دارند .

ظرفيت خازن
ظرفيت يک خازن که آن را با  Cنمايش میدهند، نشان دهنده ی ميزان توانايی يک خازن در ذخيره کردن بار الکتريکی است. بنا به تعريف، ظرفيت خازن برابر است با مقدار باری که بايد روی يکی از صفحات خازن ذخيره شود تا پتانسيل آن نسبت به صفحه ی ديگر به اندازه ی يک ولت افزايش يابد .

نام فایل : کاربرد خازن در انواع الکتروموتور
اندازه فایل : 867KB

دانلود رایگان

دانلود رایگان این فایل صرفا برای کاربرانی است که وارد شده‌اند. چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟! - ورود به سایت
دانلود فایل دانلود این فایل صرفا برای کاربران وارد شده است.
محمدرضا محربی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *