می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت نام

مبانی برق (اتصال سری مقاومت های اهمی)

اتصال سری مقاومت های اهمی: در این کتاب با مباحث مقاومت ها و اتصال آنها آشنا می شویم و با استفاده از فرمولها و قوانین به حل سوالات آخر کتاب بپردازیم . اتصال سری (پشت سرهم) مقاومت ها مانند اتصال دانه های زنجیر یا واگن های قطار می باشد . مقاومت را با حرف  R […]

اتصال سری مقاومت های اهمی: در این کتاب با مباحث مقاومت ها و اتصال آنها آشنا می شویم و با استفاده از فرمولها و قوانین به حل سوالات آخر کتاب بپردازیم .
اتصال سری (پشت سرهم) مقاومت ها مانند اتصال دانه های زنجیر یا واگن های قطار می باشد .
مقاومت را با حرف  R (Resistor) نمایش می دهند . برای نمایش چند مقاومت با مقادیر اهمی متفاوت ، آنها را با اندیس های 1 تا n نمایش می دهند .
ترتیب قرار گرفتن مقاومت ها در مدار سری مهم نیست .

ویژگی های مدار های سری :
شدت جریان (I) در یک مدار سری در همه ی نقاط مدار یکسان است .
ولتاژ منبع روی همه ی مقاومت های سری تقسیم می شود .
ولتاژ منبع در مدار سری به نسبت مستقیم مقدار مقاومت های آن مدار تقسیم می شود ، یعنی مقاومت بیشتر دارای ولتاژ بیشتر و مقاومت کمتر دارای ولتاژ کمتری است .

نام فایل : مبانی برق فصل دهم اتصال سری مقاومت های اهمی
اندازه فایل : 1.14mb

دانلود رایگان

دانلود رایگان این فایل صرفا برای کاربرانی است که وارد شده‌اند. چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟! - ورود به سایت
دانلود فایل دانلود این فایل صرفا برای کاربران وارد شده است.
محمدرضا محربی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *