می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت نام

کنترل در صنعت

کنترل در صنعت: هدف از کنترل: هدف از کنترل درصنعت، دستيابي به دو هدف زير درسيستم هاي صنعتي مي باشد: ١ـ :Tracking مفهوم Trackingعبارت است ازاينكه خروجي سيستم، ورودي آن را دنبال کند وخروجي متأثر از ورودي بوده وپيرو ورودي باشد. ٢ـ :Regulatingچنانچه بخواهيم خروجي سيستم درمحدوده خاصي ويا Set Point موردنظر قرار گيرد, بحث […]

کنترل در صنعت: هدف از کنترل: هدف از کنترل درصنعت، دستيابي به دو هدف زير درسيستم هاي صنعتي مي باشد:
١ـ :Tracking مفهوم Trackingعبارت است ازاينكه خروجي سيستم، ورودي آن را دنبال کند وخروجي متأثر از ورودي بوده وپيرو ورودي باشد.
٢ـ :Regulatingچنانچه بخواهيم خروجي سيستم درمحدوده خاصي ويا Set Point موردنظر قرار گيرد, بحث Regulatingيعني تنظيم خروجي سيستم توسط ورودي آن مطرح مي گردد.
تاريخچه کنترل درصنعت:
بيش از يكصد سال است که سير سيستم هاي کنترلي شروع شده است. اين سير تكاملي ازکنترل دستي شروع شدآه درآن اپراتور با مشاهده تغييرات، تنظيمات لازم را انجام مي داد. Control Loopبعدها به عنوان پايه واساس کنترل پروسس باقي ماند. درسيستم فوق توانايي کنترل شخص فقط به تعداد اندکي لوپ محدود مي شد وعلاوه برآن کارجمع آوري وثبت اطلاعات بصورت دستي دقت و قدرت کنترلي را کاهش مي داد. سرانجام کنترل نيوماتيك درسال ١٩۴٠مطرح شد که درآن با تبديل تغييرات پروسسی به هواي فشرده (نيوماتيك) وبكارگيري آن جهت مقاصد کنترلي،قدم بزرگي در پيشرفت وتوسعه سيستم هاي کنترلي برداشته شد. اين تبديل باعث شد تا تغييرات پروسسی به جاي ديگري منتقل شده وعمل اندازه گيري و کنترل از راه دور به راحتي انجام پذيرد.

نام فایل : کنترل در صنعت
اندازه فایل : 362kb

دانلود رایگان

دانلود رایگان این فایل صرفا برای کاربرانی است که وارد شده‌اند. چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟! - ورود به سایت
دانلود فایل دانلود این فایل صرفا برای کاربران وارد شده است.
مهندس محمدرضا محربی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *