می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت نام

نقشه خوانی برق

نقشه خوانی برق: در این آموزش با حروف ، علايم و استاندارد تجهيزات و وسايل برق صنعتی در جدول های مشخصی آشنا می شویم و مورد مقایسه قرار می دهیم و مباحثی مثل درجه ی حفاظت تابلوها و وسايل برقی دوار در برابر نفوذ آب و اجسام در جدول های مربوطه با ذکر توضیحات فراهم […]

نقشه خوانی برق: در این آموزش با حروف ، علايم و استاندارد تجهيزات و وسايل برق صنعتی در جدول های مشخصی آشنا می شویم و مورد مقایسه قرار می دهیم و مباحثی مثل درجه ی حفاظت تابلوها و وسايل برقی دوار در برابر نفوذ آب و اجسام در جدول های مربوطه با ذکر توضیحات فراهم گردیده است . پلاک خوانی و روش نصب موتورهای DC و AC را در مراحل مختلف و با تشریح جزئیات بصورت کامل مشاهده می کنیم .در قسمت بعد نحوه ی نصب استاندارد موتورهای الکتريکی AC و DC را آموزش می دهیم . سايز فريم موتورهای استاندارد (موتور های آلومینیوم ، استیل و آهنی ) که لازم است مورد توجه قرار گیرد در اشکال مختلف نمایش داده شده است. در مبحث بعد  رژيم های کاری الکتروموتورهای   DCو AC (از رژیم کاری S1 تا S10 ) به همراه نمودار ها و فرمولها  بصورت کامل فرا می گیریم.
شناسايي با روش های نقشه خوانی و نقشه های مدارات فرمان و قدرت در برق صنعتی که  کنتاکتور يکی از اجزای مهم مدار الکتريکی بشمار می رود دسته بندی و توضیح می دهیم.
راه اندازی نرم و کنترل دور در موتورهای   ACبه روش V/F آموزش داده می شود  که لازم است که فرکانس و ولتاژ به يک نسبت کاهش يابد تا جريان راه اندازی کاهش يافته و موتور با گشتاور مورد نياز بار ، راه اندازی شود. برای راه اندازی به روش نرم وکنترل دور آنها تکنيک های مختلفی وجود دارد که به ان اشاره شده است .
مبحث مهم دیگر مدارات قدرت و فرمان يک دستگاه ديزل ژنراتور اضطراری است که تصاویر مربوط به آن قابل مشاهده است .
مشخصات و مدارات قطع و وصل چند دستگاه کليد فشارقوی و تجهيزات وابسته است که تصاویر مربوط به جدول های آن به همراه توضیحات و متغیر ها  و در انتها  مدارات قدرت و فرمان چند دستگاه باطری شارژر  و بررسی مدارات قدرت و فرمان چند دستگاه UPS و شماره گذاری رله های حفاظتی و المان های برقی بر اساس کد که نقشه های متفاوتی از هر کدام بصورت های مختلفی قرار داده شده است .

نام فایل : نقشه خوانی برق
اندازه فایل : 14.2MB

دانلود رایگان

دانلود رایگان این فایل صرفا برای کاربرانی است که وارد شده‌اند. چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟! - ورود به سایت
دانلود فایل دانلود این فایل صرفا برای کاربران وارد شده است.
مهندس محمدرضا محربی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *