می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت نام

اترنت

اترنت: دستیابی به اطلاعات از طریق روش مطمئن و سرعت بالا و نیز مدیریت صحیح این اطلاعات یکی از دغدغه های هر سازمان و موسسه می باشد. اولین روشی که به ذهن هر سازمان می رسد استفاده از شبکه های کامپیوتری می باشد . با استفاده از شبکه های مذکور به کامپیوتر قادر به ارسال […]

اترنت: دستیابی به اطلاعات از طریق روش مطمئن و سرعت بالا و نیز مدیریت صحیح این اطلاعات یکی از دغدغه های هر سازمان و موسسه می باشد. اولین روشی که به ذهن هر سازمان می رسد استفاده از شبکه های کامپیوتری می باشد . با استفاده از شبکه های مذکور به کامپیوتر قادر به ارسال و دریافت اطلاعات از کامپیوترها و همچنین تجهیزات دیگر می باشد. ارزان ترین و معروف ترین شبکه کامپیوتری مورد استفاده در دفاتر موسسات شبکه اترنت می باشد .

در واحدهای تولیدی نیز جهت بهینه نمودن سیستم کنترل فرایند و نیز ارتباطات ایستگاه‌های اپراتوری با یکدیگر و نیز چاپگرها و سایر سیستمهای جانبی نیاز به استفاده از شبکه ای مطمئن می باشد . جهت کاهش هزینه‌ها بالا بردن کیفیت کار و همچنین بالا بردن سرعت انتقال اطلاعات در محیط های صنعتی نیز از شبکه های اترنت البته با قابلیت های بیشتری نسبت به شبکه های مورد استفاده در مکان های غیر صنعتی استفاده می نماید این شبکه مورد استفاده در صنعت به شبکه های صنعتی معروف می باشد .

اترنت متداول ترین تکنولوژی استفاده شده در شبکه های محلی می باشد که برای اولین بار در سال ۱۹۷۳ در مرکز تحقیقات شرکت زیراکس برای ارتباط بین کامپیوتر و چاپگر به وجود آمده و سپس با همکاری سه شرکت دیجیتال اینتل و زیراکس و با نام DIX ارائه گردید دید در ادامه در سال ۱۹۸۳ موسسه IEEE با استفاده از DIX ، استاندارد IEEE 802.3 را مطرح نمود در ادامه استاندارد های متعددی توسط کمیته های تخصصی IEEE ارائه گردید . همزمان با پیشرفت تکنولوژی های مورد استفاده در کامپیوتر و تجهیزات جانبی آن در به کارگیری از شبکه اینترنت شاهد پیشرفت‌های زیادی بودیم شبکه اینترنت به سادگی سوئیچ شبکه و پیچیدگی یک Gateway می باشد .

در ادامه با موضاعاتی مثل HSE  ، Multiple Networks آشنا می شویم .

نام فایل : Ethernet

اندازه فایل : kb290

دانلود رایگان

دانلود رایگان این فایل صرفا برای کاربرانی است که وارد شده‌اند. چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟! - ورود به سایت
دانلود فایل دانلود این فایل صرفا برای کاربران وارد شده است.
محمدرضا محربی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *