می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت نام

مبانی سیستم های ضد انفجار

مبانی سیستم های ضد انفجار: با توجه به ماهیت این پروژه و لزوم توجه به مبحث ایمنی در پروژه های مرتبط با نفت و گاز ، در این مبحث بطور خلاصه به تشریح علل ایجاد انفجار در سیستم های نصب شده در مناطق پرخطر و معرفی تجهیزات مربوطه می پردازیم . تجهیزات ابزار دقیقی که […]

مبانی سیستم های ضد انفجار: با توجه به ماهیت این پروژه و لزوم توجه به مبحث ایمنی در پروژه های مرتبط با نفت و گاز ، در این مبحث بطور خلاصه به تشریح علل ایجاد انفجار در سیستم های نصب شده در مناطق پرخطر و معرفی تجهیزات مربوطه می پردازیم .

تجهیزات ابزار دقیقی که در مناطق خطر همچون سایتهای نفت ، گاز و پتروشیمی ، نصب می شوند با توجه به اینکه در این مناطق گازهای قابل انفجار به صورت دائم یا متناوب حضور دارند لازم است به گ.نه ای طراحی و ساخته شوند که در زمان بهره برداری در سایت از وقوع انفجار ، از طریق آزاد سازی انرژی و یا جرقه در مدارهای آنها و همچنین گرم شدن سطوح آنها ، در هنگام کارکرد عادی و یا وقوع مشکل ، جلوگیری شود . این موضوع بر اساس استاندارد IEC60079-11 و یا استاندارد اروپایی EN50020 بیان شده است .
تجهیزاتی که طبق این استاندارد طراحی می شوند تاییدیه IntrinsicallySafeExia دریافت می کنند .با توجه به نزدیک بودن تجهیز به منطقه ی خطر ، تجهیزات مطابق استاندارد به گونه ای طراحی می شوند که در محدوده ولتاژ و جریان بسیار پایین کار کند و هیچ انرژی اضافه ای در سیستم آزاد نگردد . مدارهایی هم که این تجهیزات را به سیستم کنترل وصل می کنند باید دارای این ویژگی ها باشند .

نام فایل : مبانی سیستم های ضد انفجار
اندازه فایل :4.05MB

دانلود رایگان

دانلود رایگان این فایل صرفا برای کاربرانی است که وارد شده‌اند. چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟! - ورود به سایت
دانلود فایل دانلود این فایل صرفا برای کاربران وارد شده است.
محمدرضا محربی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *