می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت‌نام

آشنایی با HMI H-series HMI/Beijer Electronic Company

معرفی HMIھای شرکت BeijerElectronic شرکت Beijer سابقه ای بیست ساله در تولید صفحه نمایشگر به منظور ارتباط افراد با پروسه تحت کنترلشان دارد HMI ھای ساخت Beijer از پشتوانه دانش بالا و وسیع متخصصان این شرکت برخوردار بوده و قادر است کلیه نیازھای این صنعت در این زمینه را برآورده نماید. محصولات Beijer عضوی از […]

معرفی HMIھای شرکت BeijerElectronic

شرکت Beijer سابقه ای بیست ساله در تولید صفحه نمایشگر به منظور ارتباط افراد با پروسه تحت کنترلشان دارد HMI ھای ساخت Beijer از پشتوانه دانش بالا و وسیع متخصصان این شرکت برخوردار بوده و قادر است کلیه نیازھای این صنعت در این زمینه را برآورده نماید. محصولات Beijer عضوی از خانواده بزرگ شرکت Beijer electronics بوده که عضو سازمان بورس استکھلم می باشد . دفتر مرکزی در شھر مالمو ( سوئد ) بوده و این شرکت دفاتری در نروژ، فنلاند، آلمان، تایوان، ایالات متحده و … دارد. ھمچنین ارتباط نزدیکی با تولید کنندگان نام آشنایی چون ABB, Tetra Pack, mitsubishi, Baumuller و … دارد ، که ھمگی HMI مورد نیاز خود را بصورت OEM از Beijer تهیه می کنند.

شرکت Beijer دارای سھ نوع مختلف HMI میباشد:

 1. سری H
 2. سری Exter
 3. سری CIMREX

 

سری H

این سری از صفحه نمایشگرھا در تایوان تولید می شود. در واقع شرکت بیجر، 3 سال پیش شرکت تایوانی Hitech را که تولیدکننده HMI در تایوان بود، خرید و از این به بعد با تغییر تکنولوژی ساخت آن شرکت، فھرست محصولات خود را افزایش داد. البته این نکته را باید دانست که این سری از HMIھا را می توان در سطح نیمه حرفه ای (متوسط) درنظرگرفت. برای برنامه نویسی این سری، از نرم افزار H-Designer استفاده می شود،که در این جزوه آموزشی سعی بر آن است تا اصول کلی این نرم افزار بیان شود.

 

سری Exter

این صفحه نمایشگرھا، در واقع از قدرتمند ترین HMIھای موجود در بازار دنیا است. ھم از لحاظ سخت افزاری و ھم نرم افزار…

 • صفحه نمایشگری بسیار قوی در تاچ اسکرین بودن و تعداد رنگ بالا با حداکثر کیفیت موجود
 • رنج وسیع ابعاد صفحه در دو تیپ تاچ و کیپد دار ”  15 ” 10″4 ,8″ , 6″5 ,4″5 و … .
 • صفحه آلارم، صفحه مانیتورینگ کنترلر، صفحه میل، صفحھ کانال زمان از پیش ساخته شده و با دکمه ھای باورنکردنی.
 • سیستم امنیت اطلاعات و نیز سطوح کاربری بسیار جالب و البته ساده برای استفاده.
 • سیستم آلارم و پرینت نیز بسیار منحصر بفرد می باشد.
 • پورت ھای کامل: 422 /485/ 232 (سریال)، اترنت، دو پورت مختلف USB با قابلیت پشتیبانی
 • پروتکل ھای مھمی چون: مدباس ( ھر ورژن و نوعش )، پروفی باس و .. و نیز پروتکل ھای ارتباطی چون FTP,SMTP,BDTP و … می باشد.
 • اگر پروتکل ھای بالا را با دقت نگاه کنید، نام SMTP به چشم می خورد. این پروتکل می تواند این قابلیت را در HMI تولید کند که شما بااستفاده از آن به HMI میل بفرستید.
 • قابلیت پشتیبانی web Server (!) این قابلیت می تواند به شما این امکان را بدھد که ارتباط HMI را با استفاده از وب دنبال کنید و از طریق اینترنت، با پروسه در ارتباط باشید.
 • -البته، یک سری صفحه نمایشگر خاص نیز دارد

 

 

HMI آمده در زیر دارای قابلیت پشتیبانی فرمت ھای نرم افزارھای مھم ویندوز را دارد:

 

 

سری CIMREX

سری CIMREX  زمانی تنھا صفحھ نمایشگری بود کھ قابلیت ساپورت پروتکل WEB SERVER را داشت . در حال حاضر بیش از 100.000 اپراتور پنل از این نوع در سراسر جھان در حال کار است . در ھر حال چیزی بین سری ھای exter و h است . با کارآیی بسیار عالی:

 

 

 

محمدرضا محربی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *