می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت نام

معرفی سیستم کنترل بویلر

برای دانلود PDF معرفی سیستم کنترل بویلر بر روی لینک زیر کلیک کنید. بنا بر تعریف سیستم‌های کنترل از اجزائی تشکیل شده اند که در ارتباط با یکدیگر کار خاصی را در جهت هدفی معین انجام می‌دهند؛ بنابراین یک واحد نیروگاهی به عنوان یک سیستم تبدیل و تولید انرژی دارای مشخصه‌های فوق می‌باشد. هدف از […]

برای دانلود PDF معرفی سیستم کنترل بویلر بر روی لینک زیر کلیک کنید.

بنا بر تعریف سیستم‌های کنترل از اجزائی تشکیل شده اند که در ارتباط با یکدیگر کار خاصی را در جهت هدفی معین انجام می‌دهند؛ بنابراین یک واحد نیروگاهی به عنوان یک سیستم تبدیل و تولید انرژی دارای مشخصه‌های فوق می‌باشد. هدف از کار نیروگاه تبدیل انرژی شیمیائی موجود در سوخت به انرژی الکتریکی مورد نیاز جامعه است و در این رابطه ورودی اصلی نیروگاه سوخت و میزان انرژی الکتریکی تولیدی خروجی آن میباشند.

ارتباط بین ورودی و خروجی را کار یک نیروگاه گویند. اجزاء اصلی نیروگاه عبارتند از: بویلر، توربین و ژنراتور. کنترل بویلر منظور از کنترل بویلر تنظیم شرائط بخار خروجی بویلر از نظر دبی، فشار و درجه حرارت میباشد. ورودیهای بویلر به طور کلی عبارتند از: سوخت، هوا و آب تغذیه که با توجه به این ورودی‌ها عمده خروجی بویلر درجه حرارت بخار سوپرهیت می‌باشد. کنترل احتراق سیگنال اصلی کنترل بویلر (بویلر مستر) بر سه پارامتر مهم بایستی تاًثیر داشته باشد که عبارتند از: سوخت هوا و آب و تقدم تاُخر اثر آن‌ها با اهمیت می‌باشد.

مثلاً قبل از ورود سوخت، بایستی هوا به بویلر وارد شده باشد و برای کم کردن بار واحد ابتدا سوخت کم می‌شود و سپس هوا، این عمل توسط سیستم محدود کننده ضربدری – Cross limit انجام می‌شود و سیگنالهای خروجی این سیستم به عنوان نقطه تنظیم Set point حلقه کنترل سوخت و هوا استفاده می‌شود.

دانلود رایگان

دانلود رایگان این فایل صرفا برای کاربرانی است که وارد شده‌اند. چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟! - ورود به سایت
دانلود فایل دانلود این فایل صرفا برای کاربران وارد شده است.

شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از انتخاب دوره آموزشی مناسب خود، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشی مجموعه PLCmen استفاده نمائید.

  مشاوران آموزشی
  PLCmen

  پاسخگوی شما هستند

  مهندس محمدرضا محربی

  همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

  نظرات

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.