خانه کتابچه ارتباط MODBUS در DELTA PLC

ارتباط MODBUS در DELTA PLC

ارتباط MODBUS در DELTA PLC

ارتباط سریال :
این ارتباط فقط از یک خط استفاده نموده و بنابراین در هر لحظه تنها یک بیت می تواند بین فرستنده و گیرنده مبادله شود به همین دلیل ارتباط سریال نسبت به موازی سرعت کمتری دارد ولی ارزانتر است.پورت مربوط به ارتباطات سری با COM معرفی می شود.
دو موضوع اصلی که باید در ارتباطات داده در نظر گرفته شوند به شرح زیر می باشند:
·استاندارد واسط (مانند سیم کشی فیزیکی و ملاحظات مربوط به ولتاژ)
·پروتکل نرم افزار (مانند نوع و ترتیب کاراکترهای مورد انتقال)

بیت توازن موجود در انتهای کاراکتر در حقیقت اثر انگشت کاراکتر می باشد تا گیرنده بتواند مشخص سازد که آیا خطایی در انتقال صورت گرفته است یا خیر. به عنوان مثال توازن زوج به این معنی است که عدد کل بیت های منطقی در داده به همراه بیت توازن مربوطه می بایست یک عدد زوج باشد.به طور خلاصه، تنظیم های انتخابی مربوط به انتقال و ارسال در ارتباط اطلاعات در یک سیستم آسنکرون به شرح زیر می باشند: بیت های دادهData Bit،بیت های توازنParity Bit،بیت های توقف Stop Bit و سرعت انتقال دادهBaud rateسرعت انتقال داده به ازای تعداد بیت ارسالی یا دریافتی در یک ثانیه بیان می شود.(bps) سرعت در حقیقت به عدد و تعداد تغییرات سیگنال در ثانیه، بدون توجه و در نظر گرفتن وجود داده های مفید در جریان بیت مربوط می گردد.

Modbus

این نوع شبکه ابتدا در سال ۱۱۹۱توسط  Mod icon که امروزه Schneider Electricآنرا خریداری کرده است عرضه شد.کاربرد اولیه آن برای استفاده در  PLC ها بود ولی به تدریج بعنوان یک استاندارد ارتباطی پذیرفته شد و بسیاری از سازندگان تجهیزات اتوماسیون آن را پشتیبان کردند بدین ترتیب MODBUS بصورت یک استاندارد باز در آمد به گونه ای که محصولات سازندگان مختلف به سهولت توسط این پروتکل با یکدیگر ارتباط برقرار کردند.سازندگان وسایل کوچک نیز ترجیح دادند این پروتکل را با ارتباط RS232یا RS485روی وسایل خود بکار ببرند تا استفاده از آنها درپروژه های بزرگ میسر گردد Modbus . دارای سه نسخه اصلی زیر است که ویژگی های آنها با هم متفاوتند :

Modbus RTU/ASCII: ارتباط به صورت سریال از طریق پورتها

Modbus TCP/IP: ارتباط از طریق پورت اترنت

Modbus plus: ارتباط به صورت Token pass و سرعت بالا و باس انحصاری می باشد.

نام فایل : ارتباط MODBUS در DELTA PLC

اندازه فایل : ۵۲۸kb

[dai_button btn-label=”دانلود فایل pdf” popup-title=”دریافت لینک دانلود” popup-content=”لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید. ما فورا لینک دانلود را برای شما ایمیل خواهیم کرد.” download-id=”idb6l74uajwsqymd8dff” popup-image=”https://plcmen.ir/wp-content/plugins/download-after-info/assets/img/dai-image.jpg” button-color=”#cd2653″ button-title-color=”#ffffff” button-border-radius=”3″]

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here