می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت نام

فیبر نوری

بهترین انتخاب برای NGN شبکه ی فیبر فعال به عنوان تکنولوژی دسترسی باند پهن آینده برای پاسخ به تقاضای مداوم برای پهنای باند اینترنت بالاتر به رسمیت شناخته شده است. روند بازار ثابت شده است که FTTH به علت عملکرد بهتر نسبت به خدمات باند پهن قبلی که بر روی خطوط مسی ارائه میشد، دارای […]
فیبر نوری

بهترین انتخاب برای NGN
شبکه ی فیبر فعال به عنوان تکنولوژی دسترسی باند پهن آینده برای پاسخ به تقاضای مداوم برای پهنای باند اینترنت بالاتر به رسمیت شناخته شده است.

روند بازار

ثابت شده است که FTTH به علت عملکرد بهتر نسبت به خدمات باند پهن قبلی که بر روی خطوط مسی ارائه میشد، دارای مزایای آشکار برای مصرف کننده میباشد. ظرفیت انتقال فیبر تقریباً نامحدود است و در مقایسه با سیستم کابل کشی مسی موجود بی قید و شرط است. از یک سو فیبر موقع دسترسی به اینترنت در هر دو حالت دانلود از شبکه به کاربر نهائی و آپلود از کاربران به شبکه بالاترین پهنای باند ممکن را ارایه می دهد. از سوی دیگر سرعت فیبر باقیمانده مستقل از تاثیر فاصله از کاربر نهایی به شبکه میباشد، برخلاف فناوری شبکه ی پهنای باند مسی که در آن فاصله، نویز تصادفی، دخالت و تداخل در زمان انتقال سیگنال باعث کاهش سرعت میشود.

 

فیبر نوری

فیبر نوری

شرح شبکه ی FTTH یک شبکه ی فیبر به خانه FTTH  به منزله دسترسی به شبکه ی مبتنی بر فیبر، تعداد زیادی از کاربران نهایی را به یک نقطه مرکزی شناخته شده به عنوان یک گره دسترسی یا نقطه حضور POP متصل مینماید. هر POP برای تولید برنامه ها و سرویس ها از طریق فیبر نوری به مشترک، تجهیزات انتقال مورد نیاز را نصب خواهد کرد. هر POP توسط یک شبکه ی فیبر شهری یا مرکزی که تمام گره های دسترسی در سراسر یک شبکه ی بزرگ یا منطقه متصل هستند، به کار میرود. شبکه های نوری غیر فعال پسیو PONs  و شبکه های نوری فعال AONs دو تکنولوژی شبکه ی فیبر می باشند که به طور گسترده استفاده می شوند. توپولوژی زیرساخت های شبکه برای شبکه های نوری غیرفعال PONs، توپولوژی به اشتراک گذاری رسانه های یک نقطه به چند نقطه POP است. همچنین زیرساخت های شبکه برای شبکه های نوری فعال AONs به عنوان نقطه به نقطه PTP شناخته شده است، به اصطلاح شبکه های رسانه ی شبکه ی اختصاص داده شده که هر کاربر نهایی اختصاصی را قادر می سازد به صورت اختصاصی و از طریق فیبر نوری اختصاصی به صورت مستقیم به POP متصل شود.

به طور معمول از تکنولوژی های انتقال اترنت استفاده میکند. دیاگرام زیر توپولوژی شبکه ی FTTH را نشان میدهد.

 

فیبر نوری

فیبر نوری

مزایای شبکه ی فیبر نوری صدها نفر در سراسر جهان به خصوص در اروپا برای ارائه ی بالاترین سرعت جهت انتقال صدا، داده و سرویس های ویدئویی به خانه های تک واحدی و مجتمع های آپارتمانی، راه حل فیبر نوری را انتخاب میکنند. با اجرای ساختار فیبر P2P، فیبر فعال در ارائه ی عملکرد بهتر برای مشترکین اختصاصی و پهنای باند انعطاف پذیر تا 1Gbps دانلود و آپلود متقارن دارای مزیت میباشد. همچنین این مهم است که فنآوری انتقال اترنت یک تکنولوژی کامل و اثبات شده برای حمل ترافیک سنگین شبکه به طور پیوسته در نظر گرفته شده است. این خطر ریسک را برای اپراتورها کاهش می دهد و به حفظ سرمایه گذاری های آنان کمک میکند. علاوه بر این، مدل کسب و کار نیز یک عامل تصمیم گیری کلیدی برای اپراتورهای فیبر برای طراحی زیرساخت فیبر خود میباشد. همچنین به نظر میرسد که فیبر فعال متد بهتری برای پشتیبانی از مدل سرویس های دسترسی باز که متناسب با موارد مورد نیاز بیشتر جوامع و خدمات رفاهی است، میباشد. شبکه ی دسترسی باز در زمینهی شبکه های مخابراتی، “دسترسی باز” معمولا بدان معنی است که ارائه دهندگان خدمات، اجازه دسترسی به خدمات عمده فروشی در شبکههای دسترسی محلی را میدهند، به طوریکه آنها بدون نیاز به ایجاد یک شبکهی جدید، میتوانند به مشتریان نهایی خود برسند. مدل full separation جداسازی کامل بارزترین مدل کسب و کار برای یک شبکه دسترسی آزاد میباشد. اما سایر مدلها نیز امکان پذیر است. جداسازی کاربردی راه دیگری برای جدا کردن مالکیت شبکه از ارائه ی خدمات است.

 

 

 

دانلود رایگان

دانلود رایگان این فایل صرفا برای کاربرانی است که وارد شده‌اند. چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟! - ورود به سایت
دانلود فایل
محمدرضا محربی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *