می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت نام

خود آموز PLC S7-300

خود آموز PLC S7-300: در این فایل مباحث سخت افزاری ، نرم افزاری ، برنامه نویسی ، برنامه نویسی ساختار یافته و 43 پروژه تکنیکی و کاربردی در سطح مقدماتی و پیشرفته را آموزش می توان دید . در  گذشته برای انجام کارهای کنترلی از قطعاتی مانند کلیدها و کنتاکتور ها استفاده می شد که […]

خود آموز PLC S7-300: در این فایل مباحث سخت افزاری ، نرم افزاری ، برنامه نویسی ، برنامه نویسی ساختار یافته و 43 پروژه تکنیکی و کاربردی در سطح مقدماتی و پیشرفته را آموزش می توان دید .

در  گذشته برای انجام کارهای کنترلی از قطعاتی مانند کلیدها و کنتاکتور ها استفاده می شد که امنیت پایین و دشواری در ایجاد روند های کنترلی ف هزینه زیادی را برصنعت کشورها اعمال می کرد . پیدایش قطعات محاسبه گر الکتریکی مانند ماشین حساب ها ، محققان را به فکر تولید تجهیزاتی انداخت که عملیات محاسباتی را به صورت الکتریکی انجام دهند .

از زمان پیدایش کامپیوتر ها به عنوان محاسبه گرهای الکترونیکی ، مهندسان به فکراستفاده از این تکنولوژی در صنعت بوده اند . اما به دلیل ضعف های زیاد سیستم های کامپیوتری در گذشته مانند امنیت پایین ، استفاده از این علم در صنعت امکان پذیر نبوده است . پیدایش ترانزیستور ها و در ادامه آن میکرو کنترلرها تحولی عظیم در علم کامپیوتر به وجود آورد . این تحولات راه را برای ورودی کنترل کننده های کامپیوتری به صنعت هموار ساخت .این کنترل کننده ها تحت نام PLC (کنترل کننده های منطقی پذیر ) در جهان شهرت یافتند و از مهمترین تاثیرات این قطعات می توان به موارد زیر اشاره کرد :

افزایش سرعت در محاسبات و تولید محصولات

افزایش امنیت و کیفیت محصولات

کاهش هزینه تولید کننده هم از لحاظ نیروی کار و هم از لحاظ تعمیرات و نگهداری

باتوجه به اهمیت PLC ها در صنایع مختلف ، شرکت های مختلفی در سرتاسر جهان تولید این محصول را آغاز کردند . یکی از این شرکت ها ، شرکت زیمنس آلمان می باشد که PLC های خود را تحت نام سری S7 وارد بازار نموده است که در این سری ، خانواده 300 و 400 از شهرت بیشتری برخوردار هستند . اما پایین بودن هزینه سری 300 باعث گردیده از این خانواده به طور گسترده تری در صنعت استفاده شود . به همین دلیل در این جزوه نیز PLC های سری S7-300 به طور کامل بررسی می گردند . ابتدا سخت افزار به همراه اطلاعات مورد نیاز معرفی گردیده و در فصل های بعدی ، مباحث نرم افزاری آن به طور جامع توضیح داده شده است .

نام فایل : خود آموز PLC S7-300

اندازه فایل : 31.7mb

دانلود رایگان

دانلود رایگان این فایل صرفا برای کاربرانی است که وارد شده‌اند. چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟! - ورود به سایت
دانلود فایل دانلود این فایل صرفا برای کاربران وارد شده است.
مهندس محمدرضا محربی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *