می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت نام

اصول و مبانی کنترل کننده های قابل برنامه ریزی PLC

اصول و مبانی کنترل کننده های قابل برنامه ریزی PLC: نياز به کنترل کننده هايي با هزينه کمتر ، کاربرد متنوع تر و سهولت استفاده بيشتر ، منجر به توسعه کنترل کننده های قابل برنامه بر مبنای ميکرو پروسسورها شد و از آنها بطور گسترده ای در کنترل فرآيندهای و ماشين آلات استفاده گرديد . […]

اصول و مبانی کنترل کننده های قابل برنامه ریزی PLC: نياز به کنترل کننده هايي با هزينه کمتر ، کاربرد متنوع تر و سهولت استفاده بيشتر ، منجر به توسعه کنترل کننده های قابل برنامه بر مبنای ميکرو پروسسورها شد و از آنها بطور گسترده ای در کنترل فرآيندهای و ماشين آلات استفاده گرديد . PLCها در آغاز بعنوان جانشينی برای سيستم های منطقي رله ای و تايمری غير قابل تغيير توسط اپراتور طراحی مي شوند تا به جای تابلوهای کنترل متداول و قديمی استفاده شوند.
PLCها توانستند سهولت و استفاده و قابليت انعطاف پذيری زيادی را به سيستم های کنترل ارزانی دارند .اين کار بوسيله برنامه ريزی آنها و اجرای دستورالعمل های منطقی ساده که اغلب به شکل دياگرام نردبانی است صورت ميگيرد . PLCها داراي يک سری توابع درونی از قبيل تايمرها ، شمارنده ها و شيفت رجسترها می باشند که امکان کنترل مناسب را ، حتی با استفاده از کوچکترين PLC نيز فراهم مي آورند.

يک PLCبا خواندن سيگنال های ورودی ، دريافتی از پروسه مورد نظر ، کار خود را شروع کرده و سپس دستور العمل های منطقی (که قبلاً برنامه ريزی شده و در حافظه جا گرفته است ) را بر روی اين سيگنال های ورودی اعمال می کند و در پايان سيگنال های خروجی مطلوب را برای راه اندازی تجهيزات و ماشين آلات پروسه توليد مي نمايد . تجهيزات استانداردی درون PLCها تعبيه شده اند که به آنها اجازه مي دهد مستقيماً و بدون نياز به واسطه های مداري يا رله ای ، به المانهای خروجی يا محرک و مبدل های ورودی (مانند پمپ ها و سوپاپ ها ) متصل شوند .

با مطالعه ی کامل این فایل می توان ؛ با انواع مختلف PLCها و با سخت افزار PLC آشنا شد و عملکرد دروني وپردازش سيگنال PLCها را کنترل نمود .

نام فایل : plc

اندازه فایل : 1.55mb

دانلود رایگان

دانلود رایگان این فایل صرفا برای کاربرانی است که وارد شده‌اند. چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟! - ورود به سایت
دانلود فایل دانلود این فایل صرفا برای کاربران وارد شده است.
محمدرضا محربی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *