می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت‌نام

از پروفی باس (PROFIBUS) تا پروفی نت (PROFINET)

پروفی باس ، پروفی نت ، شبکه های صنعتی سالهاست که پروتکل پروفی باس به عنوان پروتکل اصلی فیلد باس در کارخانجات مختلف در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است . این پروتکل در دهه ی 80 میلادی ، انقلابی در دنیای اتوماسیون بر پایه ی تکنولوژی باس سریال ایجاد نمود و برای اولین […]

پروفی باس ، پروفی نت ، شبکه های صنعتی

سالهاست که پروتکل پروفی باس به عنوان پروتکل اصلی فیلد باس در کارخانجات مختلف در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است . این پروتکل در دهه ی 80 میلادی ، انقلابی در دنیای اتوماسیون بر پایه ی تکنولوژی باس سریال ایجاد نمود و برای اولین بار شالوده سیستم های کنترلی توزیع شده امروزی را بنا نهاد. ایمنی ، سرعت بالای ارتباط با ورودی ها و خروجی ها ، قابلیت عیب یابی و سریع و مناسب بودن برای محیط های صنعتی از مزایا و نقاط مثبت پروتکل پروفی باس به شمار می رفت.

پس از آن در دهه ی 90 میلادی ، پروتکل اترنت به دو دسته اترنت صنعتی و اترنت IT دسته بندی گردید.

اترنت صنعتی در سیستمهای SCADA و کنترل و مانیتورینگ مرکزی صنایع بکار گرفته شد . سرعت بسیار بالای انتقال اطلاعات ، انعطاف پذیری و امکان برقراری ارتباط بی سیم در پروتکل اترنت صنعتی ، ایده ایجاد یک پروتکل جدید با ترکیب مزایای دو پروتکل پروفی باس و اترنت صنعتی را مطرح نمود و این امر ، زمینه ساز تولید پروتکلی جدید به نام پروفی نت گردید .

پروفی نت که برگرفته از عبارت Process Field Net است ، ساختاری بسیار شبیه به پروفی باس دارد و با تغییر کارت های ارتباطی شبکه ، انجام پیکربندی نرم افزار جدید و دانلود آن ، میتوان به سادگی سیستم کنترلی فعلی  را ار پروتمل پروفی باس به پروتکل پروفی نت ارتقاء داد . استفاده از توپولوژیهای منعطف ، استفاده از یک کابل برای کاربرد های مختلف ، امکان برقراری ارتباط با بی سیم ولی ایمن و افزایش قابل توجه کارایی سیستم از مزایای پروتکل پروفی نت به شمار می رود .

نام فایل : از_پروفی_باسPROFIBUS_تا_پروفی_نتPROFINET

اندازه فایل :426kb

دانلود رایگان

دانلود رایگان این فایل صرفا برای کاربرانی است که وارد شده‌اند. چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟! - ورود به سایت
دانلود فایل دانلود این فایل صرفا برای کاربران وارد شده است.
محمدرضا محربی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *