خانه کتابچه از پروفی باس (PROFIBUS) تا پروفی نت (PROFINET)

از پروفی باس (PROFIBUS) تا پروفی نت (PROFINET)

از پروفی باس (PROFIBUS) تا پروفی نت (PROFINET)

پروفی باس ، پروفی نت ، شبکه های صنعتی

سالهاست که پروتکل پروفی باس به عنوان پروتکل اصلی فیلد باس در کارخانجات مختلف در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است . این پروتکل در دهه ی ۸۰ میلادی ، انقلابی در دنیای اتوماسیون بر پایه ی تکنولوژی باس سریال ایجاد نمود و برای اولین بار شالوده سیستم های کنترلی توزیع شده امروزی را بنا نهاد. ایمنی ، سرعت بالای ارتباط با ورودی ها و خروجی ها ، قابلیت عیب یابی و سریع و مناسب بودن برای محیط های صنعتی از مزایا و نقاط مثبت پروتکل پروفی باس به شمار می رفت.

پس از آن در دهه ی ۹۰ میلادی ، پروتکل اترنت به دو دسته اترنت صنعتی و اترنت IT دسته بندی گردید.

اترنت صنعتی در سیستمهای SCADA و کنترل و مانیتورینگ مرکزی صنایع بکار گرفته شد . سرعت بسیار بالای انتقال اطلاعات ، انعطاف پذیری و امکان برقراری ارتباط بی سیم در پروتکل اترنت صنعتی ، ایده ایجاد یک پروتکل جدید با ترکیب مزایای دو پروتکل پروفی باس و اترنت صنعتی را مطرح نمود و این امر ، زمینه ساز تولید پروتکلی جدید به نام پروفی نت گردید .

پروفی نت که برگرفته از عبارت Process Field Net است ، ساختاری بسیار شبیه به پروفی باس دارد و با تغییر کارت های ارتباطی شبکه ، انجام پیکربندی نرم افزار جدید و دانلود آن ، میتوان به سادگی سیستم کنترلی فعلی  را ار پروتمل پروفی باس به پروتکل پروفی نت ارتقاء داد . استفاده از توپولوژیهای منعطف ، استفاده از یک کابل برای کاربرد های مختلف ، امکان برقراری ارتباط با بی سیم ولی ایمن و افزایش قابل توجه کارایی سیستم از مزایای پروتکل پروفی نت به شمار می رود .

نام فایل : از_پروفی_باسPROFIBUS_تا_پروفی_نتPROFINET

اندازه فایل :۴۲۶kb

[dai_button btn-label=”دانلود فایل pdf” popup-title=”دریافت لینک دانلود” popup-content=”لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید. ما فورا لینک دانلود را برای شما ایمیل خواهیم کرد.” download-id=”yypsqk2erav7ohpb5jvo” popup-image=”https://plcmen.ir/wp-content/plugins/download-after-info/assets/img/dai-image.jpg” button-color=”#cd2653″ button-title-color=”#ffffff” button-border-radius=”3″]

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here