می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت‌نام

کنترل کننده هاي منطقي قابل برنامه ريزي

کنترل کننده هاي منطقي قابل برنامه ريزي: در این کتابچه که شامل 12 صفحه آموزش کنترل کننده هاي منطقي قابل برنامه ريزي می باشد و یک دید کلی را نسبت به سیستم های منطقی و کنترلی در اختیار ما قرار میدهد این PDF نشان میده که سیستم های کنترلی علاوه بر کاهش هزینه ها باعث […]

کنترل کننده هاي منطقي قابل برنامه ريزي: در این کتابچه که شامل 12 صفحه آموزش کنترل کننده هاي منطقي قابل برنامه ريزي می باشد و یک دید کلی را نسبت به سیستم های منطقی و کنترلی در اختیار ما قرار میدهد این PDF نشان میده که سیستم های کنترلی علاوه بر کاهش هزینه ها باعث صرفه جویی در وقت و هزینه برنامه نویس و کارفرما میگردد.

نام فایل: کنترل کننده هاي منطقي قابل برنامه ريزي

تعداد صفحات: 12 صفحه

حجم فایل: 1 MB

زبان آموزش: فارسی

مقدمه ای از کنترل کننده هاي منطقي قابل برنامه ريزي

با پيشرفت تکنـولوژي و روي کار آمدن ريزپردازنده ها تحول چشمگيري در فرايندهاي کنترلي به وجود آمده که يکي از اين تحـوالت به کارگيري علم اتوماسيون صنعـتي و ساخـتـماني با اسـتـفاده از کنترل کننده هاي منطقي برنامه پذير در اجـراي پـروسـه هاي صنعـتي و ساخـتـماني بـوده است. امروزه در اکثر دستگاه هاي صنعـتي مدارهاي کنتـرل بـه کنترل کننده هاي منطقي برنامه پذير ختـم ميشود که به عـنوان مغـز متـفکر سيستم، کنتـرل دستگاه را در اخـتيار دارد. در بعضي از اين دستگاه هاي صنعـتي، تعـداد ورودي و خـروجي مـورد نياز محـدود اسـت؛ به گونهاي که به کمک مدارهاي ساده ميتوان کار کنتـرل را انجام داد. شرکت زيمنـس در اين مـواقـع به منـظـور کاهـش هـزينه ها، يک سري رلـه هوشمـند در سـال 1966به نـام لوگو  وارد بـازار کار نمـود.

که به دليل مديريت سـاده و کاربـردي بودن آن، پيشرفـت چشـمگيري در مهـندسي برق و اتوماسـيون صنعـتي به وجود آورد. لوگو راه حـلهـايي جهـت کنـتـرل منـطـقـي تاسيسات خانـگي مثل سيستم روشنايي راه پله، سيسـتم روشنايي خـارجي و داخـلـي و همچـنين براي تـاسيسات صنعـتي مثـل سـيستـم تـهـويه هـوا، کنـتـرل مـاشـينهايي مثـل مـوتـورهـا، تسـمـه نـقـاله هـا و… ارائـه ميدهد. از جمله مزيتهاي لوگو کاهـش هزينه هاي جانبـي، نياز به فضاي کمتر درتابلـو کنتـرل، سيمکش آسان و سازگاري با شبـکه هاي کنتـرلي، نصـب و راه انـدازي ساده ميباشد که باعث شده در دستگاه هاي کوچک کاربرد فراواني داشته باشد.

دانلود رایگان

دانلود رایگان این فایل صرفا برای کاربرانی است که وارد شده‌اند. چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟! - ورود به سایت
دانلود فایل دانلود این فایل صرفا برای کاربران وارد شده است.
محمدرضا محربی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *