می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت نام

برنامه نویسی میکرو کنترلرها

برنامه نویسی میکرو کنترلرها در 4 فصل که در فصل اول RS232 ، در فصل دوم RS422، در فصل سوم RS 423و در فصل چهارم RS 485 آموزش داده می شود . در دنیای صنعتی امروز ، انتقال دیتا به عنوان یکی از مهمترین بخشهای پروسه های کنترلی شناخته شده است و  RS232 فراگیر ترین […]

برنامه نویسی میکرو کنترلرها در 4 فصل که در فصل اول RS232 ، در فصل دوم RS422، در فصل سوم RS 423و در فصل چهارم RS 485 آموزش داده می شود .

در دنیای صنعتی امروز ، انتقال دیتا به عنوان یکی از مهمترین بخشهای پروسه های کنترلی شناخته شده است و  RS232 فراگیر ترین و معمول ترین استاندارد جهت انتقال دیتا می باشد ، این استاندارد در لایه های هفتم مدل OI قرار می گیرد که لایه ی فیزیکی نام دارد . این پروتکل در دهه ی 1960 ابداع گردید و در سالهای 1963 ، 1965 و 1969 انواع تکامل یافته ی آن به ترتیب عناوین  RS – ، RS-232 B ، RS-232 A ، Rs-232 C معرفی گردید که Rs-232 C در بین همه ی آنها از همه معروف تر و متداول تر است . همچنین ویرایش چهارم و پنجم آن یعنی D RS-232 و E   RS-232در سال 1987 و بعد از آن ارائه شد که ویرایش چهارم آن با نام دوم EI-232 D یاد می شود .

هدف اصلی استفاده از استاندارد RS -232

هدف اصلی استفاده از استاندارد RS -232 ایجاد یک ارتباط بین یک DTE (یا تجهیزات پایانه داده ) و یک DCE (یا تجهیزات ارتباط داده ) برای انتقال سریال داده هاست . این عبارات برای نشان دادن پین های کانکتور یک دستگاه و جهت ارتباطی سیگنال در بین پین ها می باشد .معمولا کامپیوتر یک  DTE و دستگاه های دیگر یک  DCE  می باشد .

نام فایل : برنامه نویسی میکرو کنترلرها

اندازه فایل : 3.62mb

دانلود رایگان

دانلود رایگان این فایل صرفا برای کاربرانی است که وارد شده‌اند. چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟! - ورود به سایت
دانلود فایل دانلود این فایل صرفا برای کاربران وارد شده است.
مهندس محمدرضا محربی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *