می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت‌نام

انواع سنسور و کاربرد های آن

انواع سنسور و کاربرد های آن: سنسور چيست ؟ سنسور یعنی حس کننده و از کلمه  sense به معنی حس کردن گرفته شده و می تواند کميت ھایی مانند فشار، حرارت، رطوبت، دما، و … را به کميتهای الکتریکی پيوسته (آنالوگ) یا غيرپيوسته (دیجيتال) تبدیل کند. سنسورها در انواع دستگاههای اندازه گيری، سيستم های کنترل […]

انواع سنسور و کاربرد های آن: سنسور چيست ؟
سنسور یعنی حس کننده و از کلمه  sense به معنی حس کردن گرفته شده و می تواند کميت ھایی مانند فشار، حرارت، رطوبت، دما، و … را به کميتهای الکتریکی پيوسته (آنالوگ) یا غيرپيوسته (دیجيتال) تبدیل کند. سنسورها در انواع دستگاههای اندازه گيری، سيستم های کنترل آنالوگ و دیجيتال مانند PLC مورد استفاده قرار می گيرند. عملکرد سنسورها و قابليت اتصال آنھا به دستگاههای مختلف از جمله PLC باعث شده است که سنسور بخشی از اجزای جدا نشدنی دستگاه کنترل اتوماتيک باشد. سنسورها بر اساس نوع و وظيفه ای که برای آن ھا تعریف شده اطلاعات را به سيستم کنترل کننده می فرستند و سيستم طبق برنامه تعریف شده عمل می کند.
سنسورهای بدون تماس :
سنسورهای بدون تماس سنسورهایی هستند که با فاصله از جسم و بدون اتصال به آن عمل می کنند . برای مثال با نزدیک شدن یک قطعه وجود آنرا حس کرده و فعال می شوند. این عمل به نحوی که در شکل زیر نشان داده شده است می تواند باعث جذب یک رله، کنتاکتور و یا ارسال سيگنال الکتریکی به طبقه ورودی یک سيستم می گردد .

نام فایل : sensors

اندازه فایل: 315kb

دانلود رایگان

دانلود رایگان این فایل صرفا برای کاربرانی است که وارد شده‌اند. چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟! - ورود به سایت
دانلود فایل دانلود این فایل صرفا برای کاربران وارد شده است.
محمدرضا محربی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *