می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت نام

ترموکوپل

ترموکوپل چیست ؟ ترموکوپل یکی از پر مصرف ترین سنسور های اندازه گیری دما محسوب میگردد . این سنسور های ساده با استفاده از اتصال یک فلز و آلیاژ آن و با نتیجه به اثر سیبک تولید می شوند . و با همین مکانیزم ساده قادر به اندازه گیری دما به راحتی در رنج وسیعی […]

ترموکوپل چیست ؟

ترموکوپل یکی از پر مصرف ترین سنسور های اندازه گیری دما محسوب میگردد . این سنسور های ساده با استفاده از اتصال یک فلز و آلیاژ آن و با نتیجه به اثر سیبک تولید می شوند .

و با همین مکانیزم ساده قادر به اندازه گیری دما به راحتی در رنج وسیعی از زیر صفر تا حدود 1700 درجه میباشند . با توجه به پدیده سیبک اتصال هر دو فلز از نوع مختلف باعث ایجاد ترموکوپل شده و تولید میلی ولتی متناسب با دمای اعمال شده میکند از این رو انواع مختلفی از ترموکوپل می توان تولید کرد در حالی که در استاندارد های متداول می توان از انواع 10 یا 12 ترموکوپل یاد کرد که در مدلهای مختلف و با اشکال گوناگون تولید می شود . با توجه به کاربرد ، محیط اندازه گیری دما ، رنج دما ، اندازه گیری دقیق انواع ترموکوپل های مختلفی وجود دارد .

نام فایل : ترموکوپل

اندازه فایل : 393kb

دانلود رایگان

دانلود رایگان این فایل صرفا برای کاربرانی است که وارد شده‌اند. چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟! - ورود به سایت
دانلود فایل دانلود این فایل صرفا برای کاربران وارد شده است.
محمدرضا محربی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *