آشنایی با سیستم های مانیتورینگ

0
103798
آشنایی با سیستم های مانیتورینگ
آشنایی با سیستم های مانیتورینگ

مانیتورینگ: امروزه در کارخانجات و واحد های بزرگ صنعتی راهبری سیستمها و ماشین آلات. به صورت محلی و توسط اپراتور خاص برای هر قسمت کنترل میشوند. به علت گسترگی سایت فاصله بین یونیت ها، حجم بالای تجهیزات و عدم امکان ایجاد هماهنگی های مورد نیاز بین واحد های مختلف، امکان پذیر نیست. از مجموعه ای به نام سیستم کنترل و مانیتورینگ استفاده می شود.

در حالت کلی بسیاری از صنایع نیاز به کنترل کردن سطح مواد و عملکرد دستگاههای خود را دارند پس باید توسط وسیله ای به نام HMI این اطلاعات را نمایش دهند. برخی از این HMIها بر روی یک دستگاه قرار دارند و تنها عمکرد این دستگاه را نشان میدهند ولی در صنایع بزرگ نیاز به چندین خطوط PLC میباشد.

در این صورت نیاز است که از بخش اپراتور مرکزی این اطلاعات را کنترل کنند. پس در این صورت از فیلدباس برای این منظور استفاده میکنند. و اطلاعات را به وسیله این نوع ارتباط برای اپراتور ارسال میکنند. اکثر پروژه های بروز دنیا بصورت اتوماسیون انجام میشود. ولی باید این را درک کرد که این تجهیزات نیاز به کنترل کردن نیز دارند. پس از آنجایی که سیستم های مانیتورینگ بهترین جواب را به این مسئله میدهند از این تجهیزات استفاده میکنند.

لینک دانلود PDF آشنایی با سیستم های مانیتورینگ در باکس دانلود

 

 

دانلود فیلم آموزشی مانیتورینگ زیمنس-کلیک کنید.

دانلود فیلم آموزشی مانیتورینگ دلتا-کلیک کنید.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here