می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت نام

فیلدباس

فیلدباس bus Field Foundation یک سیستم ارتباطی دوطرفه، سریال و تمام دیجیتال می باشد. که تجهیزات Field ازقبیل سنسورها، محرکها و کنترلرها را با هم مرتبط می سازد. فیلدباس درواقع bus Field یک شبکه محلی (LAN (برای تجهیزات ابزاردقیق است. که در کنترل فرآیند و اتوماسیون تولید بکار می روند . این شبکه دارای قابلیتهای […]
فیلدباس

فیلدباس bus Field Foundation یک سیستم ارتباطی دوطرفه، سریال و تمام دیجیتال می باشد. که تجهیزات Field ازقبیل سنسورها، محرکها و کنترلرها را با هم مرتبط می سازد. فیلدباس درواقع bus Field یک شبکه محلی (LAN (برای تجهیزات ابزاردقیق است. که در کنترل فرآیند و اتوماسیون تولید بکار می روند . این شبکه دارای قابلیتهای باالیی برای توزیع عملیات کنترل بین کلیه تجهیزات Field می باشد.

تجهیزات Field پایین ترین سطح در هرم شبکه واحدهای صنعتی را تشکیل میدهند )شکل 1 . )آنچه در این هرم دیده میشوداین است که : تجهیزات ابزاردقیق )سنسورها ، محرکها و کنترلرها( با ارتباط با یکدیگر )در شبکه های LAN ) عملیات کنترل هر فرآیند را انجام میدهند و مجموعه تمامی این شبکه های محلی شبکه سراسری Plant را تشکیل می دهند که این شبکه سراسری برای نظارت گسترده بر کلیه فرآیندهای یک Plant بکار می رود. وقتی در یک کارخانه بسیار بزرگ هستید و چندین plc در نقاط مختلف این کارخانه مشغول بکار هستند و شما نیاز دارید تمامی این کنترل کننده ها را در یک مجموعه واحد آنالیز و کنترل کنید پایه فیلدباس به وسط میآید. این ارتباط برای وقتی استفاده میگردد که فواصل ارتباطی بالا بوده و تعداد عملگرها در در هر کنترل کننده بالا باشد. یکی از کاربردهای خاص این نوع ارتباط ارسال اطلاعات پایه ای است.

دانلود فیلم آموزشی فیلدباس-کلیک کنید.

 

[dai_button btn-label=”لینک دانلود PDF فیلدباس” popup-title=”دریافت لینک دانلود” popup-content=”لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید. ما فورا لینک دانلود را برای شما ایمیل خواهیم کرد.” download-id=”ykrx06g8rwwwu3k87vo1″ popup-image=”https://plcmen.ir/wp-content/plugins/download-after-info/assets/img/dai-image.jpg” button-color=”#cd2653″ button-title-color=”#ffffff” button-border-radius=”3″]

مهندس محمدرضا محربی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *