می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت نام

دستورات دلتا (برنامه آژیر آتش سوزی در یک اطاق)

دستورات دلتا (برنامه آژیر آتش سوزی در یک اطاق): در این برنامه در صورتیکه دما باالتر از حد مجاز باشد آژیر و اسپری آب فشان فعال می گردند و با فشردن شستی ریست، اسپری و آژیر غیرفعال می گردند. پیشنیازهای مورد نیاز: شمارنده های سرعت بالای PLC(کلیک کنید. ) آموزش نرم افزار WPLsoft(کلیک کنید. ) […]

دستورات دلتا (برنامه آژیر آتش سوزی در یک اطاق): در این برنامه در صورتیکه دما باالتر از حد مجاز باشد آژیر و اسپری آب فشان فعال می گردند و با فشردن شستی ریست، اسپری و آژیر غیرفعال می گردند.

پیشنیازهای مورد نیاز:

برنامه کنترلی:

برنامه کنترلی دستورات آژیر آتش سوزی

طرزکار برنامه کنترلی:

  • در این برنامه از وقفه های خارجی استفاده شده است . یعنی با فعال شدن هر ورودی، وقفه ی مختص آن ورودی فعال می شود.  در هر مدل از PLC ها تعداد وقفه ها کمی متفاوت است. برای اطالعات بیشتر به manual User مراجعه نمایید.
  • در این برنامه 2 وقفه I001 و I101 وجود دارد .در صورتیکه ورودی های X0 و X1 فعال گردد ساب روتین مربوط به I001 وI101 اجرا می گردد.
  • در صورتیکه دما از حد مجاز باالتر برود، ورودی X0 فعال می گردد. در این صورت PLC اجرای برنامه ی اصلی را متوقف می کند تا ساب روتین I001 را اجراکند. با اجرای این ساب روتین خروجی اسپری Y0 و خروجی آلارم Y1 فعال می گردد. پس از اتمام اجرای این ساب روتین، PLC مجدد به اجرای برنامه اصلی برمی گردد.
  • در صورتیکه وضعیت به حالت عادی برگردد و شستی ریست فشرده شود ورودی X1 فعال می گردد. در این صورت PLC اجرای برنامه ی اصلی را متوقف می کند تا ساب روتین I101 را اجرا کند. با اجرای این ساب روتین خروجی اسپری Y0 و خروجی آالرم Y1 غیر فعال می گردد. پس از اتمام اجرای این ساب روتین، PLC مجدد به اجرای برنامه اصلی برمی گردد.
  • این دستور بسیار پرکاربرد است.

دانلود رایگان

دانلود رایگان این فایل صرفا برای کاربرانی است که وارد شده‌اند. چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟! - ورود به سایت
دانلود فایل
محمدرضا محربی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *