می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت نام

تنظیمات مدباس در دلتا

تنظیمات مدباس در دلتا: این فایل با پیش فرض آشنائی قبلی کاربر با شبکه مدباس تھیه شده و صرفا جھت تسریع درانجام تنظیمات شبکه مدباس برای PLC دلتا در اختیار شما قرار می گیرد. نکاتی که لازم به یادآوری می باشند: در شبکه مدباس تنھا مجاز به تعریف 1 Master می باشیم. ارسال چندین دستور […]

تنظیمات مدباس در دلتا: این فایل با پیش فرض آشنائی قبلی کاربر با شبکه مدباس تھیه شده و صرفا جھت تسریع درانجام تنظیمات شبکه مدباس برای PLC دلتا در اختیار شما قرار می گیرد. نکاتی که لازم به یادآوری می باشند:

  • در شبکه مدباس تنھا مجاز به تعریف 1 Master می باشیم.
  • ارسال چندین دستور مدباس درون شبکه باید به ترتیب انجام گیرد و دستورات (خواندن یا نوشتن) نباید ھمزمان ارسال شوند.

پیشنیازهای مورد نیاز:

نام فایل: تنظیمات مدباس در دلتا

تعداد صفحات: 14 صفحه

فرمت فایل: PDF

زبان آموزش: فارسی

برای دانلود PDF تنظیمات مدباس در دلتا بر روی لینک زیر کلیک کنید.

قسمتی از آموزش تنظیمات مدباس در دلتا

تنظیمات لازم برای زمانی که PLC نقش Slave را دارد مرحله اول:در برنامه WPLSoft بعد از انتخاب نوع PLC از نوار ابزار بالای برنامه وارد منوی Wizard شده و از قسمت generator example Program گزینه ی Communication program را انتخاب می کنیم.

تنظیمات شبکه مدباس برای PLC ھای دلتا

مرحله دوم:حال در صورتی که PLC 2 پورت 485-RS داشته باشد می توانیم COM2 و یا COM3 را انتخاب کرده و در غیر این صورت با انتخاب COM2 گزینه ی Next را میزنیم.

تنظیمات شبکه مدباس برای PLC ھای دلتا

مرحله سوم: در این قسمت تنظیمات مربوط به ارتباط مدباس صورت می گیرد:

گزینه ی Condition: در این قسمت تعیین میکنیم که با فعال شدن کدام شرط (ورودی/خروجی…) تنظیمات صورت گیرد، که عموما به این علت که کافیست فقط یک بار تنظیمات اجرا شود و لازم نیست که شرط تنظیمات مدام فعال باشد از M1002 استفاده می شود که فقط یک time scan بعد Run شدن PLC اجرا می شود.

length Data: این گزینه طول داده ارسالی را تعیین می کند و در صورتی که نوع داده RTU باشد این گزینه باید روی عدد 8 تنظیم شود (که در این برنامه به صورت خودکار 8 خواھد شد.)

دانلود رایگان

دانلود رایگان این فایل صرفا برای کاربرانی است که وارد شده‌اند. چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟! - ورود به سایت
دانلود فایل دانلود این فایل صرفا برای کاربران وارد شده است.
محمدرضا محربی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *