می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت نام

مرجع کامل آموزش برق صنعتی پیشرفته

آموزش برق صنعتی: با توجه به پیشرفت علم در دنیا و نقش دانشگاهها در ترویج آن و با توجه به ارتباط نزدیک بین دانشگاهها و صنعت سعی بر آن داشتیم. تا در این کتاب تلفیقی از تجربه های صنعتی و مطالب علمی را در اختیار دانشجویان و مخاطبان قرار دهیم. نحوه ی بیان مطالب بگونه […]
برق صنعتی پیشرفته

آموزش برق صنعتی: با توجه به پیشرفت علم در دنیا و نقش دانشگاهها در ترویج آن و با توجه به ارتباط نزدیک بین دانشگاهها و صنعت سعی بر آن داشتیم. تا در این کتاب تلفیقی از تجربه های صنعتی و مطالب علمی را در اختیار دانشجویان و مخاطبان قرار دهیم. نحوه ی بیان مطالب بگونه ای است که در کمترین حجم از عبارات بیشتربن انتقال اطلاعات صورت پذیرد.

با توجه به تنوع مطالب عنوان شده در این کتاب آموزش برق صنعتی پیشرفته. میتوان این مجموعه را یکی از بهترین کتابهای منتشر شده در ضمینه برق صنعتی دانست. بگونه ای که با مطالعه قسمت های مختلف از این مجموعه میتوان ضمن کسب دید کلی از ادوات پایه ای و پرکاربرد موجود در صنعت، اقدام به طراحی و تحلیل سیستمهای صنعتی مطرح شده در کتاب پرداخت.

این کتاب در هشت فصل به قرار زیر است:

  • فصل اول: تجهیزات پایه ای برق صنعتی: معرف کلیدها، کنتاکتورها، بی متالها، فیوز، سنسور و ….
  • فصل دوم: ماشینهای الکتریکی: تقسیم بندی ماسین های الکتریکی – تعمیر و نگهداری – ترانسفورماتورها و …..
  • فصل سوم: کابل: ساختمان کابل و انواع آن، کابل کشی، عیب یابی کابل. سیم و اتصالات، انواع سیم، انواع گلند و ….
  • فصل چهارم: حفاظت الکتریکی: اتصال به زمین الکتریکی، انواع سیستم حفاظت و ….
  • فصل پنجم: آشنایی با نقشه های الکتریکی: انواع نقشه ها، نحوه ی ترسیم نقشه ها. معرفی نقشه های برق صنعتی و نحوه طراحی آن و ….
  • فصل ششم: تابلو برق: انواع تابلو، اجزای اصلی تابلو، محاسبات مربوط به تجهیزات تابلو و ….
  • فصل هفتم: معرفی مینی PLC لوگو: ساختمان لوگو، نحوه سیم کشی. برنامه نویسی و نحوه کارکرد با نرم افزار، طراحی پروژه و…..
  • فصل هشتم: مبانی اندازگیری: معرفی تجهیزات مختلف اندازگیری و نحوه قرارگرفتن در مدار

برای دانلود فایل آموزش برق صنعتی به باکس دانلود مراجعه کنید.

صنعت برق را میتوان مهمترین صنعت در جهان دانست. در حال حاضر بیشترین بازار كار را در رشته هاي برق سیستم هاي قدرت به خود اختصاص داده اند كه در این رشته ها یكي از مهمترین مشاغلي كه دركشور هاي بزرگ دنیا وجو دارد صنعت تابلو سازي مدارهاي فرمان و قدرت مي باشد كه توانسته بازار خوبي را براي افراد ایجاد كند، زیرا تمامي كارخانجات و اداره ها و موسسات و حتي ساختمانهاي بزرگ و كوچك به این صنعت نیازمندند.

امروزه در شهرهاي بزرگ و كوچك كارگاها و شركتهاي زیادي مشغول به كار مي باشند كه توانسته اند افراد زیادي را از نظر شغلي تامین كنند و این صنعت روز به روز پیشرفته تر مي شود تا جایي كه سیستم هاي كنترل میكانیكي در تابلوهاي برق كم كم از رده خارج مي شوند و سیستم هاي هوشمند توانسته بازار كار را در دست بگیرند و كشور ما نیز در حال توسعه در این زمینه ها مي باشد ولي هنوز تمامي كارخانجات و شركتها نتوانسته اند این سیستم جدید را بر روي دستگاه ها و وسایل خود پیاده كنند.

 

دانلود رایگان

دانلود رایگان این فایل صرفا برای کاربرانی است که وارد شده‌اند. چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟! - ورود به سایت
دانلود فایل دانلود این فایل صرفا برای کاربران وارد شده است.
مهندس محمدرضا محربی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *