می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت نام

ورودی و خروجی های آنالوگ در PLC های مدل SX,EX,EX2

ورودی و خروجی های آنالوگ در PLC های مدل SX,EX,EX2: کتابچه ورودی و خروجی های آنالوگ در PLC دلتا یک PDF که شامل 7 صفحه ای هست که اطاعات خوبی در مورد ورودی و خروجی های آنالوگ در PLCهای مدل دلتا در اختیار شما قرار میدهد. پیشنیازهای مورد نیاز: کنترل کننده پی آی دی PID(کلیک […]
ورودی و خروجی های آنالوگ در PLC های مدل SX,EX,EX2

ورودی و خروجی های آنالوگ در PLC های مدل SX,EX,EX2:

کتابچه ورودی و خروجی های آنالوگ در PLC دلتا یک PDF که شامل 7 صفحه ای هست که اطاعات خوبی در مورد ورودی و خروجی های آنالوگ در PLCهای مدل دلتا در اختیار شما قرار میدهد.

پیشنیازهای مورد نیاز:

نام فایل: ورودی و خروجی های آنالوگ در PLC های دلتا

حجم فایل: 700 KB

تعداد صفحات: 7 صفحه

زبان آموزشی: فارسی

قسمت از کتابچه ورودی و خروجی های آنالوگ در PLC های دلتا

در PLC های دلتا با ورودی و خروجی های آنالوگ می توان به راحتی با استفاده از رجیسترهای خاص، مقدار ورودی آنالوگ در کانال کارت را خواند. و مقدار دیجیتال آن را در رجیسترهای خاص ذخیره کرد. و یا با تنظیم مقدار دیجیتال در رجیسترهای خاص کانال مربوطه، مقدار آنالوگ را از کانال خروجی آنالوگ دریافت کرد. رجیستر های خاص برای خواندن مقدار دیجیتال ورودی آنالوگ درکانال های AD استفاده می شود. و همچنین با ذخیره ی مقدار دیجیتال در رجیستر های خاص مربوط به کانال های DA، می توان مقدار ولتاژ یا جریان آنالوگ را در کانال خروجی کارت دریافت کرد. کانال های ورودی AD در PLC های مدل 20EX2 و 20SX2 با دقت 12 بیت و 30EX2 با دقت 16 بیت مقادیر آنالوگ را اندازه گیری می کند.

مثال: استفاده از دستور PID برای سیستم کنترل فشار هدف کنترل

دستیابی به فشار مطلوب در سیستم با استفاده از دستور PID یک سیستم باید به طور تدریجی و با سرعت کم کنترل شود. و اگرسرعت پروسه زیاد باشد، سیستم از کنترل خارج شده و یا overshoot می دهد. به این منظور باید time sampling را طولانی تر در نظر گرفته و همچنین با استفاده از یک تایمر یک delay در سیستم به کار برد. با ایجاد delay مقداری که کاربر به عنوان مقدار مطلوب value target به برنامه می دهد. با فاصله ی زمانی و 50 تا 50 تا وارد برنامه PID می شود. در نتیجه دستور PID هم به تدریج فرمان صادر می کند. و سیستم به سرعت تغییر وضعیت نداده و Overshoot کاهش می یابد. همانطور که در شکل زیر دیده می شود فشار مورد نظر کاربر در رجیستر D0 وارد شده و مقدار میانگین فشار اندازه گیری شده (PV) از کانال AD در رجیستر D1110 ذخیره می شود. سپس پس از اجرای دستور PID، فرمان حاصل شده و در رجیستر D5 ذخیره می شود. در نهایت فرمان از کانال DA پی ال سی در رجیستر D1116 به صورت ولتاژ آنالوگ به درایو وارد می شود.

دانلود رایگان

دانلود رایگان این فایل صرفا برای کاربرانی است که وارد شده‌اند. چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟! - ورود به سایت
دانلود فایل دانلود این فایل صرفا برای کاربران وارد شده است.
مهندس محمدرضا محربی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *