می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت نام

حفاظت موتورهای الکتریکی

حفاظت موتورهای الکتریکی: گونه هاي متعددي و متنوع در رنج هاي وسيعي از موتورها و مشخصات آنها وجود دارد و به علت وظايف مختلف آنها حفاظت هاي مختلفي در آنها مورد نياز است. بسياري از اين حفاظت ها در تمام موتورها مشترك بوده و بعضي ديگر با توجه به نوع خاص موتور و يا عملكرد […]

حفاظت موتورهای الکتریکی: گونه هاي متعددي و متنوع در رنج هاي وسيعي از موتورها و مشخصات آنها وجود دارد و به علت وظايف مختلف آنها حفاظت هاي مختلفي در آنها مورد نياز است. بسياري از اين حفاظت ها در تمام موتورها مشترك بوده و بعضي ديگر با توجه به نوع خاص موتور و يا عملكرد خاص آن طراحي مي شود.

پیشنیازهای مورد نیاز:

نام فایل: حفاظت موتورهای الکتریکی

تعداد صفحات: 31 صفحه

فرمت فایل: PDF

زبان آموزش: فارسی

برای دانلود PDF حفاظت موتورهای الکتریکی بر روی لینک زیر کلیک کنید.

قسمتی از آموزش حفاظت موتورهای الکتریکی

عوامل مخرب موتورها

  • خرابي بلبرينگ ها: وظيفه بلبرينگ بلبرينگ در سازه هاي مكانيكي مكانيكي و موتورها موتورها كاهش اصطكاك است واگر خراب شوند اين وظيفه بخوبي انجام نميگيرد بلبرينگ معمولا ” زود به زود خراب مي شود بنابر اين شانس كمي وجود دارد كه حفاظت قبل از خرابي كامل بلبرينگ ها دستور قطع صادر م ن ايد.بهتر است حفاظت به كار رفته به وگ نه اي باشد كه در ر ر اث خ ابي ب برين ل گ ها و عبور جريان زياد آسيبس به موتور وارد نشود.
  • گرم شدن سيم بندي موتور: خرابی هاي سيم بندي موتور مستقيم و يا غير مستقيم به داراي اضافه بار شدن موتور بر مي گردد.
  • اضافه بار: راه اندازي ماشين ارتباط مستقيم با مقدار جريان داشته و با افزايش سرعت موتور جريان موتور نيز به صورت خطي با كاهش مي يابد.
  • جريان هاي موتور در شرايط راه اندازي: بيشترين عاملي كه باعث توقف موتور هاي القايي ميشود از دست دادن يك فاز تغذيه است. اين امر احتمالا“ مي تواند ناشي از سوختن يكي از فيوز هاي سر راه موتور در اثر جريان هجومي اوليه موتور باشد.
  • توقف موتور: حالتي كه يك خط از ي تغذ ه سه فاز يك موتور القايي قطع مي رگ دد معمولا به و عن ان بدترين حالت عدم تعادل و ايجاد گرم در سيم بندي در نظر گرفته ميشود.
  • عدم تقارن ولتاژ تغذيه

دانلود رایگان

دانلود رایگان این فایل صرفا برای کاربرانی است که وارد شده‌اند. چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟! - ورود به سایت
دانلود فایل دانلود این فایل صرفا برای کاربران وارد شده است.
محمدرضا محربی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *