خانه کتابچه حفاظت موتورهای الکتریکی

حفاظت موتورهای الکتریکی

۰
حفاظت موتورهای الکتریکی
حفاظت موتورهای الکتریکی

گونه های متعددی و متنوع در رنج های وسیعی از موتورها و مشخصات آنها وجود دارد و به علت وظایف مختلف آنها حفاظت های مختلفی در آنها مورد نیاز است. بسیاری از این حفاظت ها در تمام موتورها مشترک بوده و بعضی دیگر با توجه به نوع خاص موتور و یا عملکرد خاص آن طراحی می شود.

 

پیشنیازهای مورد نیاز:

 

 

نام فایل: حفاظت موتورهای الکتریکی

تعداد صفحات: ۳۱ صفحه

فرمت فایل: PDF

زبان آموزش: فارسی

 

برای دانلود PDF حفاظت موتورهای الکتریکی بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

[dai_button btn-label=”لینک دانلود PDF حفاظت موتورهای الکتریکی” popup-title=”دریافت لینک دانلود” popup-content=”لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید. ما فورا لینک دانلود را برای شما ایمیل خواهیم کرد.” download-id=”1006igf2bo40crzckmdj” popup-image=”https://plcmen.ir/wp-content/plugins/download-after-info/assets/img/dai-image.jpg” button-color=”#cd2653″ button-title-color=”#ffffff” button-border-radius=”3″]

 

قسمتی از آموزش حفاظت موتورهای الکتریکی

 

عوامل مخرب موتورها

  • خرابی بلبرینگ ها: وظیفه بلبرینگ بلبرینگ در سازه های مکانیکی مکانیکی و موتورها موتورها کاهش اصطکاک است واگر خراب شوند این وظیفه بخوبی انجام نمیگیرد بلبرینگ معمولا ” زود به زود خراب می شود بنابر این شانس کمی وجود دارد که حفاظت قبل از خرابی کامل بلبرینگ ها دستور قطع صادر م ن اید.بهتر است حفاظت به کار رفته به وگ نه ای باشد که در ر ر اث خ ابی ب برین ل گ ها و عبور جریان زیاد آسیبس به موتور وارد نشود.
  • گرم شدن سیم بندی موتور: خرابی های سیم بندی موتور مستقیم و یا غیر مستقیم به دارای اضافه بار شدن موتور بر می گردد.
  • اضافه بار: راه اندازی ماشین ارتباط مستقیم با مقدار جریان داشته و با افزایش سرعت موتور جریان موتور نیز به صورت خطی با کاهش می یابد.
  • جریان های موتور در شرایط راه اندازی: بیشترین عاملی که باعث توقف موتور های القایی میشود از دست دادن یک فاز تغذیه است. این امر احتمالا“ می تواند ناشی از سوختن یکی از فیوز های سر راه موتور در اثر جریان هجومی اولیه موتور باشد.
  • توقف موتور: حالتی که یک خط از ی تغذ ه سه فاز یک موتور القایی قطع می رگ دد معمولا به و عن ان بدترین حالت عدم تعادل و ایجاد گرم در سیم بندی در نظر گرفته میشود.
  • عدم تقارن ولتاژ تغذیه

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here