می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت نام

شمارنده های فرکانس سرعت بالا (Fbs-PLC High Speed Counter (HSC

شمارنده های فرکانس سرعت بالا (Fbs-PLC High Speed Counter (HSC: شمارش فرکانس (پالس) بصورت نرم افزاری در يک PLC معمولی، ميتواند به دهها هرتز برسد (مطابق با Time Scan) . اگر فرکانس سيگنال ورودی از اين مقدار بيشتر باشد، لازم است که از ورودی شمارنده فرکانس بالا (HSC) استفاده نماييد، در غير اينصورت شمارش پالسهای […]

شمارنده های فرکانس سرعت بالا (Fbs-PLC High Speed Counter (HSC: شمارش فرکانس (پالس) بصورت نرم افزاری در يک PLC معمولی، ميتواند به دهها هرتز برسد (مطابق با Time Scan) . اگر فرکانس سيگنال ورودی از اين مقدار بيشتر باشد، لازم است که از ورودی شمارنده فرکانس بالا (HSC) استفاده نماييد، در غير اينصورت شمارش پالسهای ورودی به درستی صورت نمی گيرد. معمولا دو نوع HSC برای PLC مطرح ميشود. شمارنده سرعت بالا سخت افزاری (HSC Hardware) که سخت افزار مخصوصي را لازم دارد.

شمارنده سرعت بالا نرم افزاری (HSC Software) که با بکار گيری CPU و ارسال Interrupt به آن، عمليات افزايش/کاهش در شمارش پالس را انجام ميدهد. PLC-Fbs تا 4 شمارنده سرعت بالا سخت افزاری و 4 شمارنده سرعت بالا نرم افزاری را در اختيار شما قرار ميدهد که همه آنها 32bit می باشند.

پیشنیازهای مورد نیاز:

نام فایل: شمارنده های فرکانس سرعت بالا

تعداد صفحات: 11 صفحه

فرمت فایل: PDF

زبان آموزش: فارسی

برای دانلود PDF شمارنده های فرکانس سرعت بالا بر روی لینک زیر کلیک کنید.

قسمتی از آموزش شمارنده های فرکانس سرعت بالا (Fbs-PLC High Speed Counter (HSC

اصطلاحات و دستورات پرکاربرد در شمارنده های فرکانس سرعت بالا

  • e Counter: در اينجا ميتوانيد کانتر و يا تايمر سخت افزاری را انتخاب نماييد.
  • Mode Counting: نوع پالس ورودی را ميتواند انتخاب نماييد(بطور مثال : B/A,R/P,D/U و…).
  • Pahase-A: انتخاب پالس بالا رونده ورودی (Puls Up) اگر مود پالس R/P باشد اين مورد Puls خواهد بود و اگر D/U باشد اين مود بالارونده خواهد بود.
  • Phase-B: انتخاب پالس پايين رونده(Puls Down) اگر مود پالس R/P باشد اين مود جهت چرخش (DIR) خواهد بود و اگر مود پالس D/U باشد، اين مود پايين رونده خواهد بود .
  • (Mk (Mask: ورودی مربوط به حالت توقف را تعيين مي نمايد.
  • (Clr (Clear: ورودی مربوط به پاک کردن را تعيين مي نمايد.
  • Signal Mask: منفی يا مثبت بودن سيگنال ورودی Mask را تعيين مي نمايد.
  • Signal Clear: منفی يا مثبت بودن سيگنال ورودی Clear را تعيين مي نمايد.
  • Signal Counter: منفی يا مثبت بودن سيگنال ورودی Counter را تعيين مي نمايد.
  • Length Data HSC :  در 16bit يا 32bit بودن مود کانتر را تعيين مي نمايد، 32bit بدين معنی است که از دو رجيستر جهت ثبت مقادير شمارش شده استفاده مي نمايد و 16bit از يک رجيستر استفاده مي نمايد.

دانلود رایگان

دانلود رایگان این فایل صرفا برای کاربرانی است که وارد شده‌اند. چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟! - ورود به سایت
دانلود فایل دانلود این فایل صرفا برای کاربران وارد شده است.
محمدرضا محربی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *