می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت نام

استفاده از ساعت و تاریخ HMI در PLC هایی که باتری داخلی ندارند

استفاده از ساعت و تاریخ HMI در PLC هایی که باتری داخلی ندارند: در بعضی از PLCهای که باتری داخلی ندارند و این مدل از PLC نمیتوانند اطلاعات مربوط به ساعت و تاریخ را در خود ذخیره کنند بهمین جهت باید برنامه نوشت تا بتوان اطلاعات مربوط به ساعت و تاریخ را درخود ذخیره کند […]

استفاده از ساعت و تاریخ HMI در PLC هایی که باتری داخلی ندارند: در بعضی از PLCهای که باتری داخلی ندارند و این مدل از PLC نمیتوانند اطلاعات مربوط به ساعت و تاریخ را در خود ذخیره کنند بهمین جهت باید برنامه نوشت تا بتوان اطلاعات مربوط به ساعت و تاریخ را درخود ذخیره کند تا بعد از خاموش شده PLC این اطلاعات پاک نشود و در حافظه PLC باقی بماند.

پیشنیازهای مورد نیاز:

قسمتی از PDF

در نرم افزار DOPSoft و HMI-PLC شرکت Delta در قسمت macro Background مراحل زیر را رفته و GETSYSTEMTIME را انتخاب می کنیم:

 

همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید با این دستور می شود مقادیر سال – ماه – روز- چندمین روز از هفته – ساعت – دقیقه – ثانیه را در رجیسترهایی از HMI قرار داد. در این مثال ما این مقادیر را در ابتدا در حافظه داخلی HMI و از 0 $تا 6 $انتقال دادیم.

 

بعد با دستور BMOV مقادیر ساعت و تاریخ را از S0 تا S6 را به D100 تا D106 از حافظه PLC انتقال می دهیم.

 

نام فایل: آموزش استفاده از ساعت و تاریخ HMI در PLC هایی که باتری داخلی ندارند

تعداد صفحات: 4 صفحه

فرمت فایل: PDF

زبان آموزش: فارسی

دانلود رایگان

دانلود رایگان این فایل صرفا برای کاربرانی است که وارد شده‌اند. چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟! - ورود به سایت
دانلود فایل دانلود این فایل صرفا برای کاربران وارد شده است.
محمدرضا محربی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *