می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت نام

انکودرهای افزایشی و اتصال آن به کنترلر

انکودرهای افزایشی و اتصال آن به کنترلر: کتابچه انکودرهای افزایشی و اتصال آن به کنترلر یک PDF که شامل 11 صفحه اطلاعاتی در مورد انکودرها در اختیار شما قرار داده است.  انکودر ها (رمزگذار) ها نوعی سنسور هستند. در دنیای کنونی نقش سنسورها هر روزه در حال افزایش است. سنسورها داده‌های مناسبی را برای تصمیم‌گیری […]
انکودرهای افزایشی و اتصال آن به کنترلر

انکودرهای افزایشی و اتصال آن به کنترلر: کتابچه انکودرهای افزایشی و اتصال آن به کنترلر یک PDF که شامل 11 صفحه اطلاعاتی در مورد انکودرها در اختیار شما قرار داده است.  انکودر ها (رمزگذار) ها نوعی سنسور هستند. در دنیای کنونی نقش سنسورها هر روزه در حال افزایش است. سنسورها داده‌های مناسبی را برای تصمیم‌گیری در اختیار سیستم‌های کنترلی قرار می‌دهند.

پیشنیازهای مورد نیاز:

قسمت از آموزش انکودرهای افزایشی و اتصال آن به کنترلر

انکودر ها (رمزگذار) ها نوعی سنسور هستند. در دنیای کنونی نقش سنسورها هر روزه در حال افزایش است. سنسورها داده‌های مناسبی را برای تصمیم‌گیری در اختیار سیستم‌های کنترلی قرار می‌دهند. بنابراین چنانچه سنسورها به درستی عمل نکنند قوی‌ترین پردازشگرها نیز عملکرد مطلوبی نخواهند داشت. انکودرها نیز نوعی از سنسورها هستند که در این مقاله با آن‌‌ها آشنا خواهیم شد.

انکودر (اینکودر) چیست؟ انکودرها در دسته سنسورها قرار می‌گیرند. در هنگامی‌که شفت این قطعات به حرکت درآید، پالسی را متناسب با میزان چرخش یا حرکت خطی تحویل می‌دهند. این پالس این امکان را می‌دهد تا میزان تغییر در مکان، سرعت، شتاب یا زاویه چرخشی را تعیین کنید.

نحوه عملکرد انکودر (اینکودر) همانگونه که در بالا توضیح داده شد، در واقع انکودرها حرکت مکانیکی را به یک سیگنال الکتریکی تبدیل می‌کنند. سیگنال خروجی تولید شده توسط سیستم‌های کنترلی مختلف از جمله PLC ها قابل خواندن است. سیستم‌های کنترلی با استفاده از سیگنال دریافتی از انکودر می‌توانند سرعت، جهت، موقعیت، تعداد پالس و یا موارد دیگری را تعیین کنند.

دانلود رایگان

دانلود رایگان این فایل صرفا برای کاربرانی است که وارد شده‌اند. چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟! - ورود به سایت
دانلود فایل دانلود این فایل صرفا برای کاربران وارد شده است.
محمدرضا محربی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *