می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت‌نام

آموزش دستورات پورت MPI در PLC زیمنس

آموزش دستورات پورت MPI در PLC زیمنس: پورت MPI یکی از پروتکلهای ارتباطی برای ارتباط سیستمهای صنعتی به یکدیگر است. این پروتکل یکی از آسانترین روشهای موجود برای ارتباط چند PLC به یکدیگر میباشد. این پروتکل برای PLC برند زیمنس مورد استفاده قرار میکیرد و برای این مدل از دستگاهها مورد استفاده قرار میگیرد. پیشنیازهای […]

آموزش دستورات پورت MPI در PLC زیمنس: پورت MPI یکی از پروتکلهای ارتباطی برای ارتباط سیستمهای صنعتی به یکدیگر است. این پروتکل یکی از آسانترین روشهای موجود برای ارتباط چند PLC به یکدیگر میباشد. این پروتکل برای PLC برند زیمنس مورد استفاده قرار میکیرد و برای این مدل از دستگاهها مورد استفاده قرار میگیرد.

پیشنیازهای مورد نیاز:

قسمتی از آموزش دستورات MPI در PLC زیمنس

برای برقراری ارتباط با PLC های Siemens کافی است که در ابتدا پروژه ای با مشخصات مشخص شده در شکل ایجاد کنیم. (مدل PLC زیمنس مربوطه را که می خواهیم به آن متصل شویم را انتخاب می کنیم) سپس برای ایجاد شبکه MPI که با سرعت مورد نظر، بر روی CPU مربوطه کلیک می کنیم و پنجره زیر ظاهر خواهد شد.

 

مطابق شکل بالا و همانطور که در این شکل مشاهده می کنیم اگر بر روی گزینه Properties کلیک نماییم، پنجره ای باز خواهد شد که در این پنجره و در قسمت Parameter می توانیم آدرس CPU مورد نظر را در شبکه تغییر دهیم.

 

درس مورد نظر را تغییر داده (مطابق دلخواه) و در پنجره Subnet، شبکه پورت MPI را فعال کرده و Network Not را غیر فعال می کنیم (با یک بار کلیک کردن بر روی شبکه MPI). نکته قابل توجه اینکه برای تغییر سرعت انتقال داده در شبکه پورت MPI ایجاد شده کافی است که دوباره بر روی دکمه Properties که در مقابل پنجره Subnet قرار گرفته است کلیک کرده و در پنجره جدید سرعت شبکه را انتخاب نماییم سپس OK کرده و صفحات قبل را نیز تایید نماییم و از صفحات مربوطه خارج شویم.

برای دیدن کامل آموزش دستورات MPI در PLC زیمنس PDF را باید دانلود کنید.

 

نام فایل: آموزش دستورات پورت MPI در PLC زیمنس

تعداد صفحات: 8 صفحه

حجم فایل: 700 KB

زبان آموزش: فارسی

دانلود رایگان

دانلود رایگان این فایل صرفا برای کاربرانی است که وارد شده‌اند. چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟! - ورود به سایت
دانلود فایل دانلود این فایل صرفا برای کاربران وارد شده است.
محمدرضا محربی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *