می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت نام

پروژه قهوه ساز اتوماتیک (استفاده از کارت لودسل دلتا)

پروژه قهوه ساز اتوماتیک (استفاده از کارت لودسل دلتا): هدف کنترل: با ورود سکه به داخل صندوق, یک عدد لیوان از دستگاه خارج می شود. در همان لحظه, قهوه به داخل میکسر ریخته شده و 2 ثانیه بعد, آب جوش به داخل میکسر ریخته می شود. بعد از 60 ثانیه, قهوه آماده از دستگاه خارج […]

پروژه قهوه ساز اتوماتیک (استفاده از کارت لودسل دلتا):

هدف کنترل: با ورود سکه به داخل صندوق, یک عدد لیوان از دستگاه خارج می شود. در همان لحظه, قهوه به داخل میکسر ریخته شده و 2 ثانیه بعد, آب جوش به داخل میکسر ریخته می شود. بعد از 60 ثانیه, قهوه آماده از دستگاه خارج می شود.

پیشنیازهای مورد نیاز:

قسمتی از آموزش پروژه قهوه ساز اتوماتیک (استفاده از کارت لودسل دلتا)

هدف کنترل: با ورود سکه به داخل صندوق, یک عدد لیوان از دستگاه خارج می شود. در همان لحظه, قهوه به داخل میکسر ریخته شده و 2 ثانیه بعد, آب جوش به داخل میکسر ریخته می شود. بعد از 60 ثانیه, قهوه آماده از دستگاه خارج می شود.

 

توجه: در عمل این سیستم ها پیچیده تر می باشند و این مثال فقط برای راهنمایی استفاده از کارت لودسل می باشد. در عمل سکه به چندین طریق مورد سنجش قرار می گیرد تا از صحت آن اطمینان حاصل شود. مثال ممکن است سنسور ابعاد یا تشخیص جنس سکه یا مکانیزمی برای ورود انواع سکه و تشخیص نوع آن و جمع زدن ارزش آنها وجود داشته باشد. البته سنسورها و مکانیزم هایی برای کنترل دیگر قسمت ها هم باید در نظر گرفته شود و این از وظایف طراح است. مثال اگر لیوان تمام شود یا مشکلی پیش بیاید که لیوان گذاری انجام شود.

 

طرز کار برنامه کنترلی :

  • با فعال شدن X10 خروجی Y0 (خروجی لیوان) و خروجی Y1 (پودر قهوه) فعال می شوند. یک لیوان از دستگاه خارج شده و هم زمان مقداری پودر به قهوه داخل میکسر ریخته می شود. همچنین، تایمر T0 فعال شده و بعد از 2 ثانیه، خروجی Y0 و Y1 غیرفعال می شود.
  • با بسته شدن تیغه ی باز تایمر، خروجی Y2 فعال شده و آب جوش به داخل میکسر ریخته می شود. زمانی که وزن مواد داخل میکسر به یک حد معین (k1000) برسد، فلگ M1 فعال می شود. بدین ترتیب، خروجی Y2ریست می شود. سپس، موتور همزن (Y3) داخل میکسر برای مدت 60 ثانیه فعال باقی می ماند.
  • پس از مدت 06 ثانیه تیغه ی باز T1 بسته شده، خروجی Y4 فعال شده و هم زمان موتور میکسر Y3 ریست می شود. پس، همزن از حرکت باز می ایستد و قهوه آماده به داخل لیوان ریخته می شود.
  • با خروج قهوه از دستگاه و صفر شدن وزن مواد داخل مخزن، خروجی Y4 ریست می شود.
  • در ادامه نحوه ی کار با کارت لودسل SL-DVP02LC و نحوه ی کالیبره نمودن آن را از طریق WPLsoft و نرم افزار LCSoft می بینید.
  • با کالیبره نمودن کارت لودسل مقدار وزن صفر و وزن یک وزنه استاندارد را برای کارت لودسل مشخص می کنید تا لودسل به درستی هر وزنی را برحسب گرم، کیلوگرم و یا تن اندازه بگیرد.

نام فایل: پروژه قهوه ساز اتوماتیک (استفاده از کارت لودسل دلتا)

تعداد صفحات: 7 صفحه

فرمت فایل: PDF

زبان آموزش: فارسی

دانلود رایگان

دانلود رایگان این فایل صرفا برای کاربرانی است که وارد شده‌اند. چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟! - ورود به سایت
دانلود فایل دانلود این فایل صرفا برای کاربران وارد شده است.
محمدرضا محربی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *