می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت‌نام

ارتباط لوگو 8 با کامپیوتر

ارتباط لوگو 8 با کامپیوتر: در این بخش میخواهیم روش ایجاد ارتباط بین یک سیتم کامپیوتر با LOGO V8 را بیان نماییم و یک پروژه ساده را مرور کنیم. همانطور که میدانیم این ورژن از Mini PLC دارای پورت LAN میباشد. پس ما از طریق تعریف یک آدرس IP این کار را انجام میدهیم. پیشنیازهای […]

ارتباط لوگو 8 با کامپیوتر: در این بخش میخواهیم روش ایجاد ارتباط بین یک سیتم کامپیوتر با LOGO V8 را بیان نماییم و یک پروژه ساده را مرور کنیم. همانطور که میدانیم این ورژن از Mini PLC دارای پورت LAN میباشد. پس ما از طریق تعریف یک آدرس IP این کار را انجام میدهیم.

پیشنیازهای مورد نیاز:

نام فایل: ارتباط لوگو 8 با کامپیوتر

تعداد صفحات: 8 صفحه

زبان آموزش: فارسی

فرمت فایل: PDF

برای دانلود PDF ارتباط لوگو 8 با کامپیوتر بر روی لینک زیر کلیک کنید.

قسمتی از آموزش ارتباط لوگو 8 با کامپیوتر

گام نخست تنظیم IP آدرس LOGO میباشد، که باید دستگاه کنترل کننده را بحالت STOP قرار دهیم. و طبق شکل زیر به قسمت Network رفته و OK را میزنیم.

آموزش ارتباط لوگو 8 با کامپیوتر

در خصوص چگونگی آدرس دهی IP و SUBNET MASK در این بخش به شما توضیح نخواهیم داد ولی فقط حتما میبایست آدرس آخر IP را متفاوت با آدرس سایر دستگاهها ارتباطی با LOGO در نظر بگیریم. که در اینجا ما روی 005 گذاشتیم. پس طبق نمونه آدرس IP  و SUBNET MAX را طبق شکل زیر تنظیم می نماییم.

آموزش ارتباط لوگو 8 با کامپیوتر

نکته دیگری که باید در نظر بگیریم تنظیم IP Address برای سیستمهای کامپیوتری خودمان است. در اینجا طبق شکل زیر به Control Panel رفته و وارد محیط شبکه خود میشویم.

آموزش ارتباط لوگو 8 با کامپیوتر

در این مرحله از گزینه change adaptor setting را کلیک کرده و وارد محیط کانال های ارتباطی شبکه شویم.

آموزش ارتباط لوگو 8 با کامپیوتر

دانلود رایگان

دانلود رایگان این فایل صرفا برای کاربرانی است که وارد شده‌اند. چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟! - ورود به سایت
دانلود فایل دانلود این فایل صرفا برای کاربران وارد شده است.
محمدرضا محربی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *