می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت نام

کنترل پی ال سی لوگو با دستگاه هاي اندرویدي

کنترل پی ال سی لوگو با دستگاه هاي اندرویدي: در این آموزش قصد داریم به بررسی نرم افزار ساخت زیمنس براي کنترل کردن مینی پی ال سی هاي لوگو با موبایلها و تبلت هاي اندرویدي بپردازیم. ابتدا از گوگل پلی نرم افزار App! LOGO را دریافت و نصب می کنیم. این نرم افزار لوگوهاي ورژن […]

کنترل پی ال سی لوگو با دستگاه هاي اندرویدي:

در این آموزش قصد داریم به بررسی نرم افزار ساخت زیمنس براي کنترل کردن مینی پی ال سی هاي لوگو با موبایلها و تبلت هاي اندرویدي بپردازیم.

ابتدا از گوگل پلی نرم افزار App! LOGO را دریافت و نصب می کنیم.

این نرم افزار لوگوهاي ورژن 7 و 8 که داراي پورت شبکه اترنت می باشند را ساپورت می کند. پس از ورود به نرم افزار ابتدا با صفحه زیر مواجه خواهیم ش : این قسمت فقط براي پسورد گذاشتن بر روي خود نرم افزار است. در صورتی که فیلد ها رو خالی بگذاریم هیچ پسوردي ست نخواهد شد.

پیشنیازهای مورد نیاز:

نام فایل: کنترل پی ال سی لوگو با دستگاه هاي اندرویدي

تعداد صفحات: 14 صفحه

زبان آموزش: فارسی

فرمت فایل: PDF

برای دانلود PDF کنترل پی ال سی لوگو با دستگاه هاي اندرویدي بر روی لینک زیر کلیک کنید.

قسمتی از آموزش کنترل پی ال سی لوگو با دستگاه هاي اندرویدي

اپلیکیشن  LOGO! App:

که توسط یک برنامه‌نویس فرانسوی طراحی‌شده است اپلیکیشنی فوق‌العاده با امکان ایجاد صفحات HMI روی گوشی هوشمند را مهیا می‌نماید و می‌توان از طریق آن به‌سادگی لوگو را کنترل نمود. از دیگر نقاط قوت این برنامه، پشتیبانی از شبکه محلی و DDNS به‌طور هم‌زمان است که سبب می‌شود کاربران برای استفاده از آن، بسته به شرایط مختلف (حتی زمانی که امکان استفاده از IP استاتیک وجود ندارد) مشکلی نداشته باشند.

این اپلیکیشن که برای PLC های سری S7-1200 نیز قابل‌استفاده است دارای مجموعه بسیار کاملی از ابزارهاست و از طریق این ابزارها می‌توان، صفحاتی را به‌سادگی ایجاد نمود و در هر صفحه با قرار دادن دکمه‌های مختلف نظیر گیج‌ها، فیلدهای متنی یا تصویری، صفحات وب، ویدیو و… نسبت به کنترل یا مانیتورینگ مقادیر و پارامترها اقدام نمود.

استفاده از این اپلیکیشن بسیار ساده است، کافی است تا ابتدا تنظیمات ارتباطی لازم جهت ارتباط با لوگو انجام شود و سپس در محیط ویرایش، صفحات دلخواه ایجاد و تکمیل شوند. در پایان نیز با اجرای صفحات ایجادشده، می‌توان به کنترل و مانیتورینگ سیستم پرداخت. در شکل روبرو، صفحه تنظیمات ارتباط با کنترلر نمایش داده‌شده است که پس از نصب HMI LOGO! App و اجرای آن، این صفحه به‌صورت خودکار باز شده و از کاربر، درخواست تکمیل این اطلاعات را می‌نماید.

دانلود رایگان

دانلود رایگان این فایل صرفا برای کاربرانی است که وارد شده‌اند. چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟! - ورود به سایت
دانلود فایل دانلود این فایل صرفا برای کاربران وارد شده است.
محمدرضا محربی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *