می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت نام

دستور محاسبات ریاضی با اعداد صحیح و اعشاری

دستور محاسبات ریاضی با اعداد صحیح و اعشاری: طرز کار برنامه: تعداد پالس های تولید شده توسط سنسور در عرض 8 ثانیه در دستور SPD محاسبه شده و در رجیستر D0 (فرکانس پالس دریافتی) ذخیره می شود.   پیشنیازهای مورد نیاز: PDF آموزشی آنالوگ دلتا(کلیک کنید. ) فایل کامل آموزش EPLAN(کلیک کنید. ) معرفی فیلتر […]

دستور محاسبات ریاضی با اعداد صحیح و اعشاری: طرز کار برنامه: تعداد پالس های تولید شده توسط سنسور در عرض 8 ثانیه در دستور SPD محاسبه شده و در رجیستر D0 (فرکانس پالس دریافتی) ذخیره می شود.

 

پیشنیازهای مورد نیاز:

 

قسمتی از آموزش دستور محاسبات ریاضی با اعداد صحیح و اعشاری

  • در یک خط تولید مهندس کنترل می خواهد سرعت حرکت کانوایر (خط تولید) را در یک پنل (TP04) بخواند. سرعت مطلوب در این کانوایر 1.8 متر بر ثانیه است.
  • همانطور که در دیده می شود، در یک سمت کانوایر موتور و در سمت دیگر بادامک در مقابل سنسور با چندین دندانه وجود دارد که فاصله ی این دندانه ها از هم مساوی می باشد. زمانیکه موتور یک دور کامل می چرخد، 81 پالس توسط سنسورالقایی X1 تولید می گردد و کانوایر 0.3.1 متر به جلو حرکت می کند.

همانطور که در رابطه ها دیدید در محاسبه ی سرعت خط تولید، مقدار دسیمال D0 (عدد صحیح) و عدد اعشاری هردو به کار رفته است. بنابراین باید با استفاده از دستور FLT مقدار عدد صحیح را به عدد اعشاری باینری تبدیل کرد تا همه ی محاسبات ریاضی به صورت عدد اعشاری باینری باشد.

 

المانها:

المانها در دستورت ریاضی

دانلود رایگان

دانلود رایگان این فایل صرفا برای کاربرانی است که وارد شده‌اند. چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟! - ورود به سایت
دانلود فایل دانلود این فایل صرفا برای کاربران وارد شده است.
محمدرضا محربی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *