خانه کتابچه دستور محاسبات ریاضی با اعداد صحیح و اعشاری

دستور محاسبات ریاضی با اعداد صحیح و اعشاری

۰
دستور محاسبات ریاضی با اعداد صحیح و اعشاری
دستور محاسبات ریاضی با اعداد صحیح و اعشاری

طرز کار برنامه: تعداد پالس های تولید شده توسط سنسور در عرض ۸ ثانیه در دستور SPD محاسبه شده و در رجیستر D0 (فرکانس پالس دریافتی) ذخیره می شود.

 

پیشنیازهای مورد نیاز:

نام فایل: دستور محاسبات ریاضی با اعداد صحیح و اعشاری

فرمت فایل: PDF

تعداد صفحات: ۳ صفحه

زبان آموزش: فارسی

 

برای دانلود PDF دستور محاسبات ریاضی با اعداد صحیح و اعشاری بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

[dai_button btn-label=”لینک دانلود PDF دستور محاسبات ریاضی با اعداد صحیح و اعشاری” popup-title=”دریافت لینک دانلود” popup-content=”لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید. ما فورا لینک دانلود را برای شما ایمیل خواهیم کرد.” download-id=”r2hksbrh0olza3nz1l6s” popup-image=”https://plcmen.ir/wp-content/plugins/download-after-info/assets/img/dai-image.jpg” button-color=”#cd2653″ button-title-color=”#ffffff” button-border-radius=”3″]

 

قسمتی از آموزش دستور محاسبات ریاضی با اعداد صحیح و اعشاری

  • در یک خط تولید مهندس کنترل می خواهد سرعت حرکت کانوایر (خط تولید) را در یک پنل (TP04) بخواند. سرعت مطلوب در این کانوایر ۱.۸ متر بر ثانیه است.
  • همانطور که در دیده می شود، در یک سمت کانوایر موتور و در سمت دیگر بادامک در مقابل سنسور با چندین دندانه وجود دارد که فاصله ی این دندانه ها از هم مساوی می باشد. زمانیکه موتور یک دور کامل می چرخد، ۸۱ پالس توسط سنسورالقایی X1 تولید می گردد و کانوایر ۰.۳.۱ متر به جلو حرکت می کند.

همانطور که در رابطه ها دیدید در محاسبه ی سرعت خط تولید، مقدار دسیمال D0 (عدد صحیح) و عدد اعشاری هردو به کار رفته است. بنابراین باید با استفاده از دستور FLT مقدار عدد صحیح را به عدد اعشاری باینری تبدیل کرد تا همه ی محاسبات ریاضی به صورت عدد اعشاری باینری باشد.

 

المانها:

المانها در دستورت ریاضی

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here