می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت نام

PDF اسکادا

PDF اسکادا: امروزه اتوماسیون به صورت گسترده در صنعت مورد استفاده ق رار مي­‌گيرد. از نظر مهندسی، خودكار نمودن يك سامانه با بهره­­‌گيري از فناوريهاي اتوماسیون میتواند سبب بهبود میزان کنترل، کیفیت تولید، ایمنی، قابلیت اطمینان، انعطافپذیری كارخانجات صنعتی و بالا رفتن سطح نظارت بر مراحل اجرای یک فرآيند صنعتی شود. در صنعت به منظور  […]

PDF اسکادا: امروزه اتوماسیون به صورت گسترده در صنعت مورد استفاده ق رار مي­‌گيرد. از نظر مهندسی، خودكار نمودن يك سامانه با بهره­­‌گيري از فناوريهاي اتوماسیون میتواند سبب بهبود میزان کنترل، کیفیت تولید، ایمنی، قابلیت اطمینان، انعطافپذیری كارخانجات صنعتی و بالا رفتن سطح نظارت بر مراحل اجرای یک فرآيند صنعتی شود. در صنعت به منظور  عمدتا سامانه هاي SCADA اعمال کنترل نظارتی و دستیابی به اطلاعات فرآینده ای صنعتی بکار برده میشوند. در واقع این سامانه ها به منظور کنترل تأسيسات صنعتی از جمله صنایع نفت و پتروشیمی، تهویه، تولید و توزیع انرژی الکتریكي و غيره مورد استفاده قرار این مقاله به شرح مختصر سامانه­‌­ي SCADA‌­ ميگيرند. از حیث ساختار، فرآیند و ارتباطات، سخت افزار و نرم­­‌افزار مربوطه میپردازد.

پیشنیازهای مورد نیاز:

نام فایل: PDF اسکادا

تعداد صفحات: 4 صفحه

زبان آموزش: فارسی

فرمت فایل: PDF

برای دانلود PDF اسکادا بر روی لینک زیر کلیک کنید.

قسمتی از آموزش PDF اسکادا

SCADA یک نام اختصاری و در زبان انگلیسی، مخفف Data And Control Supervisory Acquisition به معنای کنترل نظارتی و دستیابی به اطلاعات است و چنانچه از نام  آن بر میآید SCADA یک سامانه ي صرفا کنترلی نبوده، بلکه بر سطح نظارتی نیز احاطه دارد و از نام آن میتوان به این مفهوم رسید که SCADA مجموعه­‌­اي نرم­‌­افزاری است که به همراه و سایر کنترل کننده های صنعتي، نظیر PLC ماژول های سخت ­­‌افزاری عمليات كنترل نظارتي و داده برداري را انجام ميدهد.

سامانه های SCADA علاوه بر بکارگیری در بسیاری از فرآینده ای صنعتی از جمله تولید فوالد، تولید انرژی برق و توزیع نیرو در برخی از كاربرده اي آزمایش گاهی و تحقيقاتي همچون هم جوشی هسته­­‌ ای نیز مورد استفاده ميگيرد. ‌­يك سامانه­­‌ي SCADA ميتواند از قرار هزاران کانال ورودی/خروجی پشتيباني کند در SCADA فرآيندهاي زير دنبال ميشود:

  • انتقال اطلاعات به سايت اصلي يا اتاق كنترل.
  • جمع آوري اطلاعات.
  • بهرهبرداران و گزارشگیری از آنها.
  • نشان دادن اطلاعات بر روي صفحات نمايش.
  • انجام آناليزها و كنترلهاي مورد نياز.
  • فرآيند.
  • مركزي.

دانلود رایگان

دانلود رایگان این فایل صرفا برای کاربرانی است که وارد شده‌اند. چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟! - ورود به سایت
دانلود فایل دانلود این فایل صرفا برای کاربران وارد شده است.
محمدرضا محربی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *