می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت نام

PDF آموزشی شبکه صنعتی

پيشرفت فن آوري اينترنت و شبکه صنعتی ارتباطي در دهه هاي اخير ايجاب مي نمايد. تا بـه لـزوم بكـارگيري شـبكه هاي ارتباطي در صنعت و در اين راستا شبكه اي كردن دستگاهها و سنسورهاي صنعتي بپردازيم. در اين مقاله نگاهي اجمالي به اتوماسيون صنعتي و نقش شبکه صنعتی ارتباطي در توسعه صنعت داريم. در ابتدا […]
شبکه های صنعتی

پيشرفت فن آوري اينترنت و شبکه صنعتی ارتباطي در دهه هاي اخير ايجاب مي نمايد. تا بـه لـزوم بكـارگيري شـبكه هاي ارتباطي در صنعت و در اين راستا شبكه اي كردن دستگاهها و سنسورهاي صنعتي بپردازيم.


در اين مقاله نگاهي اجمالي به اتوماسيون صنعتي و نقش شبکه صنعتی ارتباطي در توسعه صنعت داريم. در ابتدا با بيان تاريخچه اتوماسيون صنعتي, به ذكر اطلاعات پايه اعـم از سـطوح سلسـله مراتبـي اتوماسـيون صـنعتي و پروتكل MAP پروتكل اتوماسيون صنعتي مي پردازيم.

در ادامه ملزومات اساسي طراحي و ارتباطات قسمت هاي مختلف يك شبكه صنعتي شرح داده مي شود. و بـا اشـاره به توسعه شبكه هاي ارتباطي به نقش ارزنده اتصال دستگاهها و سنسورها در دنياي صنعت مي پردازد. انواع شبكه هاي صنعتي با ذكر محاسن و معايبهر يك بررسي شده و نشان مي دهد كه چگونه مي توانيم شـبكه هاي سرعت بالا مانند Ethernet را با شبكه هاي سطح پايين تر (مانند : Fieldbus ) جهت افزايش كـارايي تركيـب نمود و همچنين اهميت استفاده از پردازنده ها و رابطه اي كامپيوتري در مديريت هرچه بيشتر اطلاعـات تبـادلي و chipهاي از قبل برنامه ريزي شده Asic شرح داده مي شود. در پايان با بيان پيشـنهادهايي جهـت طراحـي يـك شبكه ارتباطي در صنعت به كار خود خاتمه مي دهد.

يك شبكه ارتباطي جهت يك سيستم اتوماسيون صنعتي بايد داراي شرايط زير باشد :

  • قابل استفاده بودن شبكه
  • توان عملياتي مناسب شبكه
  • ميانگين تاخير انتقال اطلاعات قابل قبول.

به علاوه عوامل موثر بر عملكرد صحيح يك سيستم اتوماسيون صنعتي مي تواند شامل موارد زير باشد:

  • ارزيابي كارايي يك شبكه ارتباطي توسط يكي از روشهاي شبيه سازي يا تحليلي.
  • مطالعه كارايي شبكه در يك محيط نويزي.(نويز حاصل از روبوتهاي جوشكاري و موتورهاي بزرگ و غيره)
  • تنظيم صحيح پارامترهاي ارتباطي شبكه . در يك سيستم اتوماسيون صنعتي شبكه ارتباطي يك جز مهم مي باشد. زيرا عهده دار تبادل اطلاعات است. بنابراين جهت دست يافتن به مقادير صحيح بايستي اتصالات ارتباطي بين ايستگاههاي مختلف شبكه ارتباطي بدرستي صورت گرفته باشد.

برای دانلود کامل این PDF آموزشی به باکس دانلود مراجعه کنید.

دانلود رایگان

دانلود رایگان این فایل صرفا برای کاربرانی است که وارد شده‌اند. چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟! - ورود به سایت
دانلود فایل
محمدرضا محربی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *