می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت‌نام

ارتباط سریال RS-232

ارتباط سریال RS-232: کتابچه ارتباط سریال RS-232 یک PDF مختصر و مفید در مورد ارتباط RS232  میباشد که اطلاعات خوبی در این زمینه در اختیار ما قرار میدهد. این PDF که 5 صفحه بیشتر ندارد ماهیت اصلی این ارتباطات را برای ما بازگو میکند. پیشنیازها: فیلدباس(کلیک کنید. ) مقدمه فیلم آموزشی سرو موتور دلتا(کلیک کنید. […]

ارتباط سریال RS-232:

کتابچه ارتباط سریال RS-232 یک PDF مختصر و مفید در مورد ارتباط RS232  میباشد که اطلاعات خوبی در این زمینه در اختیار ما قرار میدهد. این PDF که 5 صفحه بیشتر ندارد ماهیت اصلی این ارتباطات را برای ما بازگو میکند.

پیشنیازها:

نام فایل: ارتباط سریال RS-232

تعداد صفحات: 5 صفحه

حجم فایل: 1.3 MB

زبان آموزش: فارسی

برای دانلود pdf ارتباط سریال RS-232 بر روی لینک زیر کلیک کنید.

مقدمه ای در مورد ارتباط سریال RS-232

معمولا تسهیلات ارتباطی PLCها، موجبات انتقال اطلاعات را فراهم میآورد. نمونه ای از چنین انتقالی، ارسال داده های ثبت شده به یک چاپگر یا صفحه نمایش (CDU) از طریق یک ارتباط سریال استاندارد میباشد، که در آن کلمات دودویی (یا بایت ها) یکی پس از دیگری فرستاده میشوند.  RS232 یا (Recommend Standard 232) یک استاندارد باینری تک انتهایی و سیگنال کنترل برای اتصال بین تجهیزات ترمینال داده ای (Data Terminal Equipment) (مثل کامپیوتر) و تجهیزات ارتباط داده ای DCE (مثل یک مودم) است.

معمولترین استانداردهای ارتباطی RS232 و مشتقهای بعدی آن RS422, RS423 و RS485 میباشند. اینها استانداردهای ارتباطی سریال میباشند که توسط مجمع صنایع الکترونیک ایالات آمریکا معرفی شده اند. و سیر تکاملی این استانداردها از RS232C تا RS232F میباشد. حداکثر سرعت انتقال داده به علت دامنه و ولتاژ نسبت زیاد به پروتکلهای دیگر کمتر است. (حدودا 115 کیلو بیت بر ثانیه)

ارتباط RS232C عملا استانداردی برای  ارتباط کامپیوترها در مسافات کم تا 15 متر با تعداد کامپیوتر زیاد و وسایل از قبیل چاپگرها و ترمینالهای بصری که دارنده اتصالات و واسطه های RS232 هستند، میاشد. RS232C بطوز ساده اتصال فیزیکی و الکتریکی، روابط متقابل بین سیگنالها و شیوه های استاندارد شده برای تبادل اطلاعات را مشخص میکند.

دانلود رایگان

دانلود رایگان این فایل صرفا برای کاربرانی است که وارد شده‌اند. چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟! - ورود به سایت
دانلود فایل دانلود این فایل صرفا برای کاربران وارد شده است.
محمدرضا محربی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *