خانه کتابچه دوره آموزشی سرو موتور و کنترل تدریجی آنها

دوره آموزشی سرو موتور و کنترل تدریجی آنها

۰
دوره آموزشی سرو موتور و کنترل تدریجی آنها
دوره آموزشی سرو موتور و کنترل تدریجی آنها

یکی از اجزاء اصلی هر حلقه کنترلی، بخش راه انداز یا actuator می باشد که در سیستمهای الکترومکانیکی از سروموتورها استفاده می شود. سروموتور هیدرولیک کاربرد بسیار زیادی در سیستمهای مختلف دارد. برای اینکه بتوان در طراحی سیستم کنترل از سروموتور استفاده کرد باید رفتار دینامیکی سروموتور به که شکل تابع تبدیل مطرح می گردد موجود باشد.

دو روش اصلی برای دستیابی به تابع تبدیل وجود دارد:

 •  استفاده از روابط دینامیکی برای مدل سازی سیستم که عموما ” علاوه بر پیچیدگی روابط به دلیل مشخص نبودن تمام پارامترهای لازم وقت کافی را ندارد.
 • رکه امروزه بسیار مورد توجه است تخمین تابع تبدیل با استفاده از داده های واقعی حین کار سیستم می باشد. در این روش نیاز به اخذ داده یا data از سیستم حین عملکرد و acquisition data از ورودی و خروجی و سپس یافتن تابع تبدیل آن می باشد.

 

پیشنیازهای مورد نیاز:

 

 

نام فایل: دوره آموزشی سرو موتور و کنترل تدریجی آنها

تعداد صفحات: ۱۰۶ صفحه

زبان آموزش: فارسی

فرمت فایل: PDF

برای دانلود PDF دوره آموزشی سرو موتور و کنترل تدریجی آنها بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

[dai_button btn-label=”لینک دانلود دوره آموزشی سرو موتور و کنترل تدریجی آنها” popup-title=”دریافت لینک دانلود” popup-content=”لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید. ما فورا لینک دانلود را برای شما ایمیل خواهیم کرد.” download-id=”sj2q75pyqivynwswslw0″ popup-image=”https://plcmen.ir/wp-content/plugins/download-after-info/assets/img/dai-image.jpg” button-color=”#cd2653″ button-title-color=”#ffffff” button-border-radius=”3″]

 

قسمتی از PDF دوره آموزشی سرو موتور و کنترل تدریجی آنها

 

سرو یا سرومکانیسم چیست؟

در کاربردهای مـدرن، واژه سرو (خود تنظیم) یا سرو مکانیــسم (مکانیزم خود تنظیم) به یک سیستم کنـترلی فیدبک که متغیر کنترل شونده، موقعیت یا مشتق موقعیت مکانیکی به عنوان سرعت و شتاب است، محدود می شود. کمیت کنـترل شده و یک کمیـت مرجع، با مقایسه توابع آنها و اسـتفاده از اختلاف به عنوان یک سیستم کنترلی فیدبک، سیـستم کنـترلی است که به نگهـداشتن یک رابطه مفروض بین یک وسیله کنترل منجر می شود. سیستم کنـترلی فیدبک الکتریکی، عموما برای کار به انرژی الکتـریکی تکیه می کند. مشخصـات مهم یک سیستم سرومکانیسم عبارتند از:

 • پاسخ سریع
 • دقت بالا
 • کنترل بدون مراقبت
 • کارکرد از راه دور

نیاز های سرو یا سرومکانیسم عبارتند از:

 • وسیله آشکار سازی خطا
 • تقویت کننده

وسیله تصیحیح خطا وظایف اجزای مهم یک سیستم سرومکانیسم:

هر عنـصر سیستم سرومکانیسم هدف ویژه ای در هماهنگ کردن کمیت مرجع با کمیت کنترل شده ایفا می کند تا پاسخ مطلوب حاصل شود. این وظایف عبارتند از:

 • وسیله آشکـــارسازی خـطا هنــگامی که کمیـت تنظیم شده متفاوت از کمیت مرجع است، خطا را آشکار می کند.
 • یک سیگنـال خطا به تقویت کنـنده ای که قــدرت وسیله تصـحیح خطا را فراهم می کند می فرسـتد.
 • با تـوان وسیـله تصـحیح خطا ، کمـیت کـنترل شـده را آنـچنـــان تغییر می دهد که با ورودی مرجع هماهنگ شود.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here