می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت نام

آموزش مانیتورینگ TP170A

صفحه نمايش اين HMI تك رنگ و بصورت صفحه كليد لمسي عمل ميكند. در قسمت زيرين اين وسيله سه كانكتور وجود دارند. يكي از آنها كه دو پين است براي ارتباط منبع تغذيه 24V با اين واسط است. دو كانكتور ديگر اين واسط 9 پين بوده و يكي براي ارتباط TP با PLC و ديگري […]

صفحه نمايش اين HMI تك رنگ و بصورت صفحه كليد لمسي عمل ميكند. در قسمت زيرين اين وسيله سه كانكتور وجود دارند. يكي از آنها كه دو پين است براي ارتباط منبع تغذيه 24V با اين واسط است. دو كانكتور ديگر اين واسط 9 پين بوده و يكي براي ارتباط TP با PLC و ديگري براي ارتباط TP با پروگرامر است. اين وسيله واسط به كمك پروگرامري كه مجهز به نرم افزار Wincc Flexible باشد. برنامه ريزي ميشود.

شماي ارتباطي يك TP170A با يك PLC سري 300-S7 و با يك PC يا PG نشان داده شده است. اين PC كه مجهز به نرم افزارهايflexible Wincc و Manager Simatic است از آن براي برنامه ريزي PLC و HMI استفاده ميشود. كه وسيله اول با نرم افزار Manager Simatic و وسيله دوم با نرم افزار Flexible Wincc برنامهريزي ميشوند ارتباط HMI با PLC براي تبادل اطلاعات كاربر با سيستم از طريق دستگاه HMI است.

پیشنیازهای مورد نیاز:

نام فایل: آموزش مانیتورینگ TP170A

فرمت فایل: PDF

تعداد صفحات: 32 صفحه

زبان آموزش: فارسی

برای دانلود PDF آموزش مانیتورینگ TP170A بر روی لینک زیر کلیک کنید.

قسمتی از آموزش مانیتورینگ TP170A

معرفي صفحه نمايشهاي سيستمي TP170A:

پس از وصل شدن منبع تغذيه 24V به TP170A صفحه نمايش سيستمي روي صفحه نمايشTP آشكار ميشود. اين صفحه نمايش داراي چهار دكمه است اگر هيچ كدام از آنها انتخاب نشود پس از چند ثانيه بعد از وصل شدن منبع تغذيه بصورت خودكار به حالت نمايش(حالت Start) رفته و در صورت وجود برنامه نمايش در اين HMI اولين صفحه برنامه را نمايش ميدهد. كاربرد هر يك از اين چهار دكمه ها  است.

دكمه Configure:

هرگاه قبل از رفتن TP به حالت Start دكمه Configure انتخاب شود صفحه نمايش سيستمي باز ميشود. در اين صفحه تنظيمات لازم براي ارتباط TP با PG و TP با PLC انجام ميشود. اين تنظيمات شامل فعال كردن گزينه انتقال برنامه از PG به TP از راه دور و همچنين انتخاب آدرس و تنظيم سرعت تبادل اطلاعات براي TPدر شبكه DP-PROFIBUS و يا شبكه MPI  براي ارتباط با PLC است.

دانلود رایگان

دانلود رایگان این فایل صرفا برای کاربرانی است که وارد شده‌اند. چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟! - ورود به سایت
دانلود فایل دانلود این فایل صرفا برای کاربران وارد شده است.
مهندس محمدرضا محربی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *