خانه کتابچه نقشه های الکتریکی و مدارالکتریکی

نقشه های الکتریکی و مدارالکتریکی

۰
نقشه های الکتریکی و مدارالکتریکی
نقشه های الکتريکی و مدارالکتریکی

چکیده: این مقاله به منظور آشنائی و نقشه خوانی نقشه های الکتریکی مدارفرمان و قدرت می باشد. در این مقاله تمامی نکات، از قبیل نقشه های مدار کنترل، علائم اختصاری، حروف شناسایی، انواع نقشه ها، وسایل دستی و مکانیکی، ترسیم نقشه مدار فرمان (مسیر جریان)، نقشه سیم ها یا نقشه های خارجی و ….. توضیح داده شده است. همچنین به منظور درک بیشتر مطالب تعدادی نقشه مدار فرمان و قدرت و ذخیره تمامی نقشه های موجود در مقاله و عکس ها در نرم افزار اتوکد برق نیز همراه فایل می باشد.

 

پیشنیازهای مورد نیاز:

 

 

نام فایل: نقشه های الکتریکی و مدارالکتریکی

تعداد صفحات: ۹ صفحه

زبان آموزش: فارسی

فرمت فایل: PDF

برای دانلود PDF نقشه های الکتریکی و مدارالکتریکی بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

 

[dai_button btn-label=”لینک دانلود PDF نقشه های الکتریکی و مدارالکتریکی” popup-title=”دریافت لینک دانلود” popup-content=”لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید. ما فورا لینک دانلود را برای شما ایمیل خواهیم کرد.” download-id=”6c913m859rxbja5r6fwh” popup-image=”https://plcmen.ir/wp-content/plugins/download-after-info/assets/img/dai-image.jpg” button-color=”#cd2653″ button-title-color=”#ffffff” button-border-radius=”3″]

 

قسمتی از آموزش نقشه های الکتریکی و مدارالکتریکی

۱. نقشه های مدار کنترل: در نقشه یک سیستم الکتریکی ، وسایل و تجهیزات الکتریکی با علامتهای اختصاری نمایش داده می شوند.در این مقاله سعی شده است که از سیستم IEC در مورد مدارهای فرمان و قدرت بهره گرفته شود و علائم اختصاری به کار رفته در کلیه نقشه ها ذکر گردد.

۲. علائم اختصاری: علائم اختصاری برای کنتاکتهایی که در مدارات الکتریکی و در مدار فرمان این مقاله به کار رفته است در شکل زیر نشان داده شده است.

 

علائم اختصاری برای کنتاکت

۳. حروف شناسایی: هر دستگاهی که در مدار فرمان مورد استفاده قرار می گیرد با یک حرف لاتین شناسایی و بوسیله همین حرف در تمامی نقشه ها و لیست وسایل نشان داده می شود. این حروف در جدول ۱ -۵ استاندارد شده است. اگر تعداد دستگاهها در یک نقشه مشابه از یکی بیشتر باشد، در اینصورت به دنبال حرف مشخص کننده دستگاه، عدد نیز آورده می شود ؛ مانند Q3 و Q2 و Q1 و یا K2M و K1M ویا KT2 و KT1.

 

حروف شناسایی

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here