می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت نام

نقشه های الکتريکی و مدارالکتریکی

نقشه های الکتريکی و مدارالکتریکی: چکیده: اين مقاله به منظور آشنائي و نقشه خواني نقشه هاي الكتريكي مدارفرمان و قدرت مي باشد. در اين مقاله تمامي نكات، از قبيل نقشه های مدار کنترل، علائم اختصاری، حروف شناسایی، انواع نقشه ها، وسايل دستی و مکانيکی، ترسيم نقشه مدار فرمان (مسیر جریان)، نقشه سيم ها يا نقشه […]

نقشه های الکتريکی و مدارالکتریکی: چکیده: اين مقاله به منظور آشنائي و نقشه خواني نقشه هاي الكتريكي مدارفرمان و قدرت مي باشد. در اين مقاله تمامي نكات، از قبيل نقشه های مدار کنترل، علائم اختصاری، حروف شناسایی، انواع نقشه ها، وسايل دستی و مکانيکی، ترسيم نقشه مدار فرمان (مسیر جریان)، نقشه سيم ها يا نقشه های خارجی و ….. توضيح داده شده است. همچنين به منظور درك بيشتر مطالب تعدادي نقشه مدار فرمان و قدرت و ذخيره تمامي نقشه هاي موجود در مقاله و عكس ها در نرم افزار اتوكد برق نيز همراه فايل مي باشد.

پیشنیازهای مورد نیاز:

نام فایل: نقشه های الکتريکی و مدارالکتریکی

تعداد صفحات: 9 صفحه

زبان آموزش: فارسی

فرمت فایل: PDF

برای دانلود PDF نقشه های الکتريکی و مدارالکتریکی بر روی لینک زیر کلیک کنید.

قسمتی از آموزش نقشه های الکتريکی و مدارالکتریکی

1. نقشه های مدار کنترل: در نقشه يک سيستم الکتريکی ، وسايل و تجهيزات الکتريکی با علامتهای اختصاری نمايش داده می شوند.در اين مقاله سعی شده است که از سيستم IEC در مورد مدارهای فرمان و قدرت بهره گرفته شود و علائم اختصاری به کار رفته در کليه نقشه ها ذکر گردد.

2. علائم اختصاری: علائم اختصاری برای کنتاکتهايی که در مدارات الکتريکی و در مدار فرمان اين مقاله به کار رفته است در شکل زير نشان داده شده است.

علائم اختصاری برای کنتاکت

3. حروف شناسايی: هر دستگاهی که در مدار فرمان مورد استفاده قرار می گيرد با يک حرف لاتين شناسايی و بوسيله همين حرف در تمامی نقشه ها و ليست وسايل نشان داده می شود. اين حروف در جدول ۱ -۵ استاندارد شده است. اگر تعداد دستگاهها در يک نقشه مشابه از يکی بيشتر باشد، در اينصورت به دنبال حرف مشخص کننده دستگاه، عدد نيز آورده می شود ؛ مانند Q3 و Q2 و Q1 و یا K2M و K1M ویا KT2 و KT1.

حروف شناسايی

دانلود رایگان

دانلود رایگان این فایل صرفا برای کاربرانی است که وارد شده‌اند. چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟! - ورود به سایت
دانلود فایل دانلود این فایل صرفا برای کاربران وارد شده است.
محمدرضا محربی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *