می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت نام

راهنمای خرید و انتخاب مدل سافت استارتر

راهنمای خرید و انتخاب مدل سافت استارتر: روش صحیح انتخاب سافت استارتر یکی از سوال های رایج در هنگام خرید، مناسب بودن سافت استارتر است. در این هنگام باید به چند سوال مطرح شده پاسخ دهید. از جمله: در پروژه گشتاور ثابت نیاز شما خواهد شد؟ گشتاور کامل در سرعت صفر را نیاز دارید؟ کنترل […]

راهنمای خرید و انتخاب مدل سافت استارتر: روش صحیح انتخاب سافت استارتر یکی از سوال های رایج در هنگام خرید، مناسب بودن سافت استارتر است. در این هنگام باید به چند سوال مطرح شده پاسخ دهید. از جمله:

  • در پروژه گشتاور ثابت نیاز شما خواهد شد؟
  • گشتاور کامل در سرعت صفر را نیاز دارید؟
  • کنترل سرعت را در زمان موتور فعال احتیاج خواهید داشت؟
  • توقف در زمان تعیین شده معیار شما خواهد بود؟
  • شیب استارت در زمان مشخص و دقیق را در پروژه نیاز دارید؟
  • هزینه
  • فضای در نظر گرفته شده

دیگر مهندسین فایلهای آموزشی زیر را مطالعه کرده اند:

نام فایل: راهنمای خرید و انتخاب مدل سافت استارتر

تعداد صفحات: صفحه

فرمت فایل: 3 PDF

زبان آموزش: فارسی

قسمتی از آموزش راهنمای خرید و انتخاب مدل سافت استارتر

انتخاب یک سافت استارتر مناسب تا به این جا هم با انواع روش های راه اندازی موتورهای الکتریکی آشنا شدیم و هم راه اندازی نرم یا سافت استارتر را بهطور کامل موشکافی کردیم و دیدیم که چگونه با کلیدزنی دقیق ادوات الکترونیک قدرت می تواند قدرت برق را تحت کنترل در آورد و یک موتور قدرتمند را در ابتدای راه اندازی رام کرد! هر چند مساله ای که همواره علامت سوالی بزرگ در ذهن مهندسان طراحی بوده است این است که بر اساس چه معیارهایی باید سافت استارتر را انتخاب کرد. نکته اول در پاسخگویی به این مهم این است که ما باید درک کاملا درستی از سیستم، موتور، شبکه قدرت و به خصوص بار مورد نظر یدا کنیم. هر چقدر بتوانیم دقیق تر این موارد را شناسایی کنیم، انجام یک انتخاب درست و مناسب به شکلی که بهترین عملکرد را با کمترین هزینه برآورده کنیم، سهل تر خواهد شد.

اما شرایط همیشه این گونه نیست! گاهی نیاز است درکی کلی نسبت به سیستم داشته باشید و کمی هم هوش مهندسی را چاشنی کار کنید تا بتوانید با چند تقریب دقیق، به بهترین راه حل برسید. به هر حال در این مقاله به چگونگی به کارگیری معیارهای مناسب برای انتخاب یک سافت استارتر مناسب با کاربرد خود می پردازیم.

دانلود رایگان

دانلود رایگان این فایل صرفا برای کاربرانی است که وارد شده‌اند. چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟! - ورود به سایت
دانلود فایل دانلود این فایل صرفا برای کاربران وارد شده است.
مهندس محمدرضا محربی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *