می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت نام

آشنايي با ابزار دقيق

آشنايي با ابزار دقيق: در زندگي روزمره، واژه كنترل بسيار بكار برده ميشود. اصطلاحاتي نظير كنترل رشد جمعيت، كنترل قيمت ها، كنترل ترافيك، كنترل رفتارها و برخوردهاي اجتماعي، كنترل اتومبيل، كنترل حرارت چراغ خوراك پزي، كنترل ورود و خروج افراد به محل كار و… در گفتگوهاي روزمره بسيار شنيده ميشوند. معمولاً كلمه كنترل وقتي بكار […]

آشنايي با ابزار دقيق: در زندگي روزمره، واژه كنترل بسيار بكار برده ميشود. اصطلاحاتي نظير كنترل رشد جمعيت، كنترل قيمت ها، كنترل ترافيك، كنترل رفتارها و برخوردهاي اجتماعي، كنترل اتومبيل، كنترل حرارت چراغ خوراك پزي، كنترل ورود و خروج افراد به محل كار و… در گفتگوهاي روزمره بسيار شنيده ميشوند. معمولاً كلمه كنترل وقتي بكار برده ميشود كه نوعي مهار كردن و تسلط بر يك پديده مورد نظر باشد. علاقه انسان به تحت اختيار در آوردن و تسلط بر پديده ها باعث پيدايش شاخه جديدي از دانش ها به نام علم كنترل گرديده است.

علمي كه امروزه حوزه نفوذ خود را به شاخه هاي ديگر علوم از صنعت و تكنولوژي گرفته تا اقتصاد و سياست و علوم پزشكي … گسترش داده است. اين جزوه كه با عنوان آشنايي با ابزاردقيق مي باشددر ابتدا توضيحاتي درموردسيستم هاي كنترلي حلقه بسته و باز و بلوك دياگرام يك سيستم كنترل صنعتي بحث مي گردد سپس درباره اندازه گيرهاي ابزار دقيقي مانند اندازه گيرهاي دما، فشار و انواع آن توضيح داده مي شود.

پیشنیازهای مورد نیاز:

نام فایل: آشنايي با ابزار دقيق

تعداد صفحات: 104 صفحه

زبان آموزش: فارسی

فرمت فایل: PDF

برای دانلود PDF آشنايي با ابزار دقيق بر روی لینک زیر کلیک کنید.

قسمتی از آموزش آشنايي با ابزار دقيق

كنترل يكي از شاخه هاي علوم مهندسي است كه در مورد چگونگي تسلط بر پديده ها و هدايت رفتار آنها صحبت ميكند. در صنعت با فرايندهايي سروكار داريم كه بسيار متنوع و متفاوتاند. با اين حال براي كنترل آنها اصول و اجزاء كم و بيش مشابهاي بكار ميبريم. جهت مرور مفاهيم اوليه كنترل به مثال زير توجه نمائيد. در شکل زیر يك سيستم آبگرمكن ساده را نشان ميدهد.كه شامل مخزن سوخت، شير كنترل، لولههاي انتقال سوخت و اتصالات آن، مشعل صنعتي، تانك و لوله هاي سيال ورودي و خروجي ميباشد. گرماي حاصل از احتراق سوخت در مشعل، بدنه تانك و در نتيجه سيال درون آن را گرم ميكند، به منظور كنترل اندازه شعله از يك شير كنترل در مسير سوخت استفاده شده است.

ابزار دقيق

چون هدف از ايجاد اين سيستم گرم كردن سيال درون مخزن است بنابراين دماي سيال درون مخزن كميت مورد نظر و يا خروجي اين پروسه به شمار ميآيد كه قصد كنترل آن را داريم. گفتيم چون هدف از ايجاد سيستم فوق گرم كردن سيال درون مخزن است بنابراين دماي سيال درون مخزن، خروجي اين سيستم به شمار ميآيد.

دانلود رایگان

دانلود رایگان این فایل صرفا برای کاربرانی است که وارد شده‌اند. چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟! - ورود به سایت
دانلود فایل دانلود این فایل صرفا برای کاربران وارد شده است.
محمدرضا محربی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *