می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت نام

اتوماسیون گلخانه های صنعتی با کمک PLC

اتوماسیون گلخانه های صنعتی با کمک PLC: اتوماسيون گلخانه ها داراي مزايايی است كه عبارتند از: كاهش هزينه هاي كارگري تقاضا براي محصول با كيفيت تر و توليد يكپارچه صرفنظر از ميزان سطح توليد كشاورزان اتوماسيون بطور اقتصادي میتواند در عمليات توليد آنها را ياري دهد. پیشنیازهای مورد نیاز: ابزار دقیق (Instrumentation) چیست؟(کلیک کنید. ) […]

اتوماسیون گلخانه های صنعتی با کمک PLC:

اتوماسيون گلخانه ها داراي مزايايی است كه عبارتند از:

  • كاهش هزينه هاي كارگري
  • تقاضا براي محصول با كيفيت تر و توليد يكپارچه
  • صرفنظر از ميزان سطح توليد كشاورزان اتوماسيون بطور اقتصادي میتواند در عمليات توليد آنها را ياري دهد.

پیشنیازهای مورد نیاز:

قسمتی از آموزش اتوماسیون گلخانه های صنعتی با کمک PLC

اتوماسيون گلخانه ها داراي مزايايی است كه عبارتند از:

  • كاهش هزينه هاي كارگري
  • تقاضا براي محصول با كيفيت تر و توليد يكپارچه
  • صرفنظر از ميزان سطح توليد كشاورزان اتوماسيون بطور اقتصادي میتواند در عمليات توليد آنها را ياري دهد

خودكارسازي سيستم هاي آبياري در گلخانه ها بدليل قابليت تنظيم مصرف آب، كاهش هزينه هاي كارگري و مديريت صحيح آفات و بيماري هاي گلخانه هاي، در حال اهميت روز افزون است. رطوبت يكی از مولفه هاي مهم در گلخانه است كه تاثير مستقيم در ميزان آب آبياري در گلخانه دارد. اندازه گيري ميزان رطوبت در گلخانه از دو منظر مورد توجه است. يكی رطوبت خاك يا محيط كشت و ديگري رطوبت هواي گلخانه. رطوبت زياد باعث عرق كردن پوشش گلخانه شده و قطرات آب حاصله روي شاخ و برگ گياه می ريزد. نصب گرماسنج مناسب كه درجه حرارت صحيح را نشان دهد در گلخانه ضروري است اين دستگاه يك سيستم نظارتی و كنترلی قابل برنامه ريزي و انعطاف پذير است كه با هزينه كم و استفاده از تكنولوژي و قطعات موجود در كشور ساخته شده است.

متغيرهاي عمده در گلخانه كه شامل دما، رطوبت، نور و گازهاي موجود در گلخانه است توسط حسگرهاي مربوطه اندازه گيري شده و به كنترل كننده مركزي منتقل میگردد. كنترل كننده مركزي پس از دريافت اين اطلاعات ميزان تغييرات مورد نياز سيستم و كاربر را محاسبه كرده و دستورات و فرمانهاي لازم را براي تغيير وضعيت عمل كننده ها (سيستم هاي سرمايشی، گرمايشی، توليد رطوبت…) ارسال میكند تا متغير مورد نظر به حد مطلوب تغيير يابد. همچنين اين دستگاه علاوه بركنترل شرايط محيطی در گلخانه قادر نمايش وضعيت گلخانه و اطلاعات ورودي و خروجی بر روي صفحه نمايشگر دستگاه و نيز ثبت اطلاعات بر روي حافظه قابل و انتقال اطلاعات به رايانه خواهد بود.

 

قسمت های اصلی دستگاه حسگرها:

  • حسگر دما: اين حسگر ميزان دماي محيط را با دقت بالايی اندازه گيري میكند. اين حسگر از نوع پيشرفته بوده و احتياج به واسنجی ندارد.
  • حسگر رطوبت: حسگر رطوبت بكار رفته در اين دستگاه از نوع ديجيتالی بوده كه قادر است ميزان رطوبت محيط را اندازه گيري نمايد. اين حسگر ميزان رطوبت نسبی را به كنترل كننده مركزي ارسال میكند و احتياج به واسنجی ندارد.
  • حسگر نور اين حسگر ميزان نور محيطی را اندازه گيري میكند.
  • حسگر گاز حسگر گاز، ميزان دي اكسيد كربن و اكسيژن محيط را اندازه گيري كرده و به كنترل كننده مركزي ارسال میكند.

نام فایل: اتوماسیون گلخانه های صنعتی با کمک PLC

تعداد صفحات: 3 صفحه

فرمت فایل: PDF

زبان آموزش: فارسی

دانلود رایگان

دانلود رایگان این فایل صرفا برای کاربرانی است که وارد شده‌اند. چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟! - ورود به سایت
دانلود فایل دانلود این فایل صرفا برای کاربران وارد شده است.
مهندس محمدرضا محربی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *