می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت نام

راهنمای استفاده از اینورتر VFD-M

راهنمای استفاده از اینورتر VFD-M: اینورتر دلتا یکی از پرکاربردترین تجهیزات اتوماسیونی است که در صنعت استفاده می شود. در این مقاله جامع قصد معرفی انواع مختلف درایو دلتا و نحوه استفاده از آن را آموزش دهیم. پیشنیازهای مورد نیاز: کنترل دور موتور اینورتر کینکو(کلیک کنید. ) تابلو برق صنعتی و اجزای تشکیل دهنده آن(کلیک […]

راهنمای استفاده از اینورتر VFD-M: اینورتر دلتا یکی از پرکاربردترین تجهیزات اتوماسیونی است که در صنعت استفاده می شود. در این مقاله جامع قصد معرفی انواع مختلف درایو دلتا و نحوه استفاده از آن را آموزش دهیم.

پیشنیازهای مورد نیاز:

نام فایل: راهنمای استفاده از اینورتر VFD-M

تعداد صفحات: 121 صفحه

زبان آموزش: فارسی

فرمت فایل: PDF

قسمتی از آموزش  راهنمای استفاده از اینورتر VFD-M

اینورتر یا VFD که مخفف Variable Frequency Derivr است برای کنترل دور موتورهای القایی استفاده می شود. اگر یک موتور القایی را مستقیما به برق وصل کنیم سریعا به دور نامی خود می رسد و کنترلی بر سرعت آن نداریم بنابراین برای کنترل سرعت موتورهای القایی که بیشترین استفاده در صنعت را دارند از اینورتر (درایو) استفاده می کنیم. برندهای مختلفی برای اینورتر در بازار موجود هستند که ما در این مقاله قصد معرفی کامل اینورتر دلتا را داریم. درایوهای دلتا به دلیل قیمت مناسب، کاربرد بیشتری در کارهای سبک صنعتی دارند.

از آنجایی که کنترل سرعت موتورهای القایی به کمک تغییر فرکانس برق متصل به موتور انجام می شود بنابراین اساس کار همه اینورترها بر این است که برق AC با فرکانس متفاوتی را برای موتور تامین کنند تا موتور بتواند در سرعت های مختلف بچرخد.

دانلود رایگان

دانلود رایگان این فایل صرفا برای کاربرانی است که وارد شده‌اند. چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟! - ورود به سایت
دانلود فایل دانلود این فایل صرفا برای کاربران وارد شده است.
برچسب‌ها:
محمدرضا محربی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *