می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت نام

آموزش تصویری EPLAN

این کتاب برای تمامی مهندسین برق که در زمینه طراحی مدارات تابلو برق و همچنین مدیریت نقشه های برقی فعالیت دارند نوشته شده است. مدت ها قبل که من طراحی نقشه های برقی را با اتوکد انجام میدادم همیشه در جستجوی یک منبع آموزشی مناسب برای یادگیری نرم افزار Eplan بودم ولی متاسفانه بجزء تعدادی […]

این کتاب برای تمامی مهندسین برق که در زمینه طراحی مدارات تابلو برق و همچنین مدیریت نقشه های برقی فعالیت دارند نوشته شده است. مدت ها قبل که من طراحی نقشه های برقی را با اتوکد انجام میدادم همیشه در جستجوی یک منبع آموزشی مناسب برای یادگیری نرم افزار Eplan بودم ولی متاسفانه بجزء تعدادی محدود منابع خارجی که به هیچ وجه کاربردی نبودند منبع مناسب دیگری پیدا نکردم. بنابراین تا مدت ها از نرم افزار اتوکد استفاده میکردم.  و در کنار آن با سعی و خطا کردن در بخشهای مختلف نرم افزار Eplan با ویژگی های مختلف آن آشنا شدم، این رویه ادامه داشت تا جایی که کم کم به این نتیجه رسیدم که خیلی از کارها در استفاده از نرم افزار اتوکد، مراحل نقشه کشی را طولانی و پر اشتباه کرده بود. که در نرم افزار Eplan وجود نداشت یا به راحتی با استراتژی خاصی در نرم افزار Eplan انجام میشد آنها را حل نمود و این باعث شد که بطور کامل طراحی نقشه بوسیله اتوکد را کنار بگذارم و دیگر از نرم افزار Eplan استفاده کنم.

پیشنیازهای مورد نیاز:

نام فایل: آموزش تصویری EPLAN

تعداد صفحات: 59 صفحه

فرمت فایل: PDF

زبان آموزش: فارسی

برای دانلود PDF آموزش تصویری EPLAN بر روی لینک زیر کلیک کنید.

پس از مدتی طراحی نقشه با Eplan و تدریس آن به صدها مهندسین برق کمبود یک کتاب آموزشی خوب در این رابطه را کاملا احساس کردم، بدلیل اینکه در رابطه با موضوع آموزش Eplan یکی یا دو کتاب فارسی بود که علی رغم اینکه برای این کتب زحمات زیادی کشیده شده بود ولی ایرادات زیادی داشت.

از جمله این که اگر شخص طراح شناخت خاصی از نرم افزار Eplne نداشت در صورتی که قصد یادگیری آنرا پیدا میکرد نحوه ارائه مطالب بگونه ای بود که که بطور عملی زمانی که کاربر قصد طراحی نقشه را داشت دقیقا نمیدانست باید از کجا شروع بکند و از مطالب آموزشی داده شده چگونه استفاده نمائید، شاید بزرگترین علت هم این بود که بسیاری از قسمت های آموزش با تصویر آموزش داده نمیشد.

متن نوشته شده بالا مختصری از پیشگفتارهای نویسنده قبل از شروع آموزش میباشد. گروه فنی مهندسی PLCmen از جناب مهندس سعید تجلایی بابت نگارش و تهیه این کتابچه آموزشی تشکر به عمل میآورد.

دانلود رایگان

دانلود رایگان این فایل صرفا برای کاربرانی است که وارد شده‌اند. چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟! - ورود به سایت
دانلود فایل دانلود این فایل صرفا برای کاربران وارد شده است.
مهندس محمدرضا محربی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *