می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت نام

ارتباط FATEK-PLC با Beijer-HMI از طریق پورت سریال

ارتباط FATEK-PLC با Beijer-HMI از طریق پورت سریال: تمامی سيستم های عامل از پورت های سريال حمايت می نمايند.پورت های موازی در مقايسه با پورت های سريال دارای سرعت کمتری می باشند.پورت های USB در چند سال اخير رايج و طی ساليان آينده جايگزينی مناسب برای پورت های سريال و موازی خواهند بود. پورت سريال، […]

ارتباط FATEK-PLC با Beijer-HMI از طریق پورت سریال: تمامی سيستم های عامل از پورت های سريال حمايت می نمايند.پورت های موازی در مقايسه با پورت های سريال دارای سرعت کمتری می باشند.پورت های USB در چند سال اخير رايج و طی ساليان آينده جايگزينی مناسب برای پورت های سريال و موازی خواهند بود. پورت سريال، داده ها را بصورت سريال ( دنبال هم ) ارسال و يا دريافت می دارند.در چنين حالتی يک بايت از اطلاعات بصورت هشت بيت يکی پس از ديگری ارسال خواهند گرديد. مزيت عمده روش فوق استفاده از يک سيم(کابل) برای ارسال و دريافت داده است .

ايراد روش فوق سرعت پايين ارسال اطلاعات با توجه به ماهيت ارسال داده ها است . قبل از ارسال هر بايت داده، پورت سريال يک بيت “شروع ” را ارسال می دارد. بيت فوق صرفا” شامل يک بيت با مقدار صفر است .پس از ارسال هر بايت، يک بيت ” پايان ” ارسال می گردد. ارسال بيت فوق بمنزله خاتمه ارسال يک بايت خواهد بود. برای کنترل خطاء ممکن است ازيک بيت اضافه با نام Parity نيز استفاده گردد.

 

پیشنیازهای مورد نیاز:

قسمتی از آموزش ارتباط FATEK-PLC با Beijer-HMI از طریق پورت سریال

ابتدا از منوي Application در برنامه Designer-H گزينه Workstation را انتخاب ودر تب GENERAL در قسمت PLC/Controller از منوي کشويي نوع پروتکل يا PLC مورد نظر را مشخص مي کنيم. دقت نماييد در قسمت Workstation/Panel نوع ومدل HMI را بصورت درست انتخاب نماييد:

نرم افزار H-DesigneR

جهت اتصال با PLC هاي FATEK گزينه (RS485/RS232(Series FB Facon را انتخاب نماييد.

نرم افزار H-DesigneR

در تب Connection در قسمت method/Port، پورت ارتباطي HMI حهت اتصال به PLC را انتخاب مي نماييم.

بطور مثال COM2:

نرم افزار H-DesigneR

نام فایل: ارتباط FATEK-PLC با Beijer-HMI از طریق پورت سریال

فرمت فایل: PDF

تعداد صفحات: 9 صفحه

زبان آموزش: فارسی

دانلود رایگان

دانلود رایگان این فایل صرفا برای کاربرانی است که وارد شده‌اند. چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟! - ورود به سایت
دانلود فایل دانلود این فایل صرفا برای کاربران وارد شده است.
محمدرضا محربی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *