می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت نام

Control Block در نرم افزار H-Designer

Control Block در نرم افزار H-Designer: در این پست میخواهیم به توضیح کنترل بلاک ها در نرم افزار HMI H-Designer بپردازیم. کنترل بلاکها نیز مانند دیگر قسمت های HMI نیازی به توضیحات خاص دارد که در این PDF بشرح کامل آنها پرداخته شده است.   پیشنیازهای مورد نیاز: ارتباط بین HMI-Weintek و PLC-LOGO(کلیک کنید.) دانلود […]
Control Block در نرم افزار H-Designer

Control Block در نرم افزار H-Designer: در این پست میخواهیم به توضیح کنترل بلاک ها در نرم افزار HMI H-Designer بپردازیم. کنترل بلاکها نیز مانند دیگر قسمت های HMI نیازی به توضیحات خاص دارد که در این PDF بشرح کامل آنها پرداخته شده است.

 

پیشنیازهای مورد نیاز:

قسمتی از آموزش Control Block در نرم افزار H-Designer

کنترل بلاک، بلاکي از رجيستر هاي پشت سر هم در کنترلر مي باشد که امکان اعمال کنترل ير روي HMI از طرقي برنامه ي کنترلر را فراهم مي آورد. براي تعيين آدرس و سايز کنترل بلاک، به منو ي Application رفته و Setup Workstation را انتخاب کنید  در منوي General، در قسمت Block Control، آدرس شروع بلاک و سايز آن در داخل کنترلر را تعيين کنید.

 

 

توجه ! از رجيستر هاي استفاده شده در Block Control و Block Status در جاي  دیگري از برنامه PLC استفاده کنید. کمترين سايز کنترل بلاک، word 2  و بيشترین آن word 32 است که بر اساس کاربري مورد نياز، قابل تغيير است. در صورت استفاده از حافظه ي Recipe در HMI، حداقل به word 6 فضا براي کنترل بلاک احتياج است. بخش هاي کنترل بلاک به قرار جدول زير است:

 

به عنوان مثال اگر آدرس شروع کنترل بلاک، R0 باسازي 10 گذاشته شود ، HMI، دیتا را از روي رجيستر ها ي R9~R0 کنترلر خوانده و به رو ي CB9~CB0 حافظه ي مخصوص کنترل بلاک در HMI  ذخیره مي کند.

 

نام فایل: آموزش Control Block در نرم افزار H-Designer

تعداد صفحات: 7 صفحه

فرمت فایل: PDF

زبان آموزش: فارسی

دانلود رایگان

دانلود رایگان این فایل صرفا برای کاربرانی است که وارد شده‌اند. چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟! - ورود به سایت
دانلود فایل دانلود این فایل صرفا برای کاربران وارد شده است.
مهندس محمدرضا محربی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *