می‌دونستی می‌تونی همین الان آموزش "PLCmen شدن" خودتو شروع کنی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت‌نام

PDF دوره جامع حفاظت موتور

PDF دوره جامع حفاظت موتور: اجزاء اصلی یک سیستم حفاظتی شامل رله ها، ترانسهاي جریان و ولتاژ و کلیدها هستند که اختالل یا عدم کارکرد صحیح هر یک از این اجزاء باعث عملکرد نادرست سیستم حفاظتی میگردد. در این میان رله ها وظیفه شناسایی خطا را برعهده داشته و مهمترین جزء سیستم حفاظتی میباشند که […]

PDF دوره جامع حفاظت موتور: اجزاء اصلی یک سیستم حفاظتی شامل رله ها، ترانسهاي جریان و ولتاژ و کلیدها هستند که اختالل یا عدم کارکرد صحیح هر یک از این اجزاء باعث عملکرد نادرست سیستم حفاظتی میگردد. در این میان رله ها وظیفه شناسایی خطا را برعهده داشته و مهمترین جزء سیستم حفاظتی میباشند که در ادامه مورد بررسی قرار میگیرند.

وظیفه سیستم حفاظت آن است که هر جزء از شبکه الکتریکی که دچار خطا یا اتصالی شده را درکمترین زمان ممکن از مدار خارج سازد، به شکلی که احتمال خطر از بین رفته وکوچکترین بخش از شبکه الکتریکی مجزا گردد. همین امر در شرایط بهره برداري غیرعادي نیز صادق است. سیستمهاي حفاظتی نقش اساسی در ایمنی، پایداري و قابلیت اطمینان سیستم برقرسانی را عهده دار بوده و از شروع یا گسترش دامنه خسارت ناشی از خطاهاي مختلف جلوگیري مینمایند. همچنین عملکرد مناسب و انتخابی سیستم حفاظتی باعث کاهش سطح خاموشی میشود چرا که حداقل ناحیه اي را که براي رفع عیب کافی است از شبکه جدا نموده و باعث تداوم برقرسانی به قسمتهاي دیگر شبکه میشود.

پیشنیازهای مورد نیاز:

نام فایل: PDF دوره جامع حفاظت موتور

تعداد صفحات: 90 صفحه

فرمت فایل: PDF

زبان آموزش: فارسی

برای دانلود PDF دوره جامع حفاظت موتور بر روی لینک زیر کلیک کنید.

قسمتی از آموزش PDF دوره جامع حفاظت موتور

حفاظت اصلی

  • حفاظتی را که وظیفه اصلی پاك نمودن خطا به عهده آن میباشد را حفاظت اصلی مینامند.
  • حفاظت پشتیبان
  • حفاظتی است که در صورت عدم موفق بودن حفاظت اصلی در رفع خطا، با یک فاصله زمانی از قبل تعیین شده وظیفه پاك نمودن خطا را به عهده دارد.
  • محدوده حفاظتی
  • ناحیه یا قسمتی از شبکه است که حفاظت آن به عهده یک سیستم حفاظتی مشخص واگذار شده است.

قابلیت اطمینان

قابلیت اطمینان سیستم حفاظتی داراي دو جنبه است:

  • سیستم در زمانی که به آن نیاز است عملکرد مناسب و صحیح داشته باشد
  • سیستم در زمانی که به آن نیاز نیست عمل نکند 1.حساسیت 2.یک سیستم حفاظت حساس است اگر جریان اولیه عملکرد کوچکی داشته باشد. چنانچه حساسیت در مورد یک رله مجزا مطرح گردد به معناي مصرف ولت آمپر در حداقل جریان عملکرد میباشد.

دانلود رایگان

دانلود رایگان این فایل صرفا برای کاربرانی است که وارد شده‌اند. چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟! - ورود به سایت
دانلود فایل دانلود این فایل صرفا برای کاربران وارد شده است.
محمدرضا محربی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی PLC می‌بود تا علاوه بر یادگیری ساده‌تر PLC، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده می‌کردم. آن آرزو، اکنون، “PLCmen” نام دارد. بعد از سال‌ها به این نتیجه رسیدم: برای من، PLC تنها یک کار نیست؛ یک ماشین تبدیل رویا به واقعیت است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *