خانه کتابچه سیستم کنترلی dcs

سیستم کنترلی dcs

۰
سیستم کنترلی dcs
سیستم کنترلی dcs

سیستم های کنترل در مجتمع های بزرگ امروزه سیستم های کنترل رکن اصلی هدایت پروسه ها در مراکز بزرگ صنعتی محسوب می شوند. منظور از مجتمع های بزرگ مجموعه هایی چون:

  • پالایشگاه های نفت وگاز
  • مجتمع های پتروشیمی
  • نیروگاه های آبی، بخاری و سیکل ترکیبی
  • کارخانجات تولید فولاد، مس و مواد معدنی
  • کارخانجات سیمان
  • و موارد دیگری که در مقیاس اینگونه صنایع هستند، می باشد.

 

پیشنیازهای مورد نیاز:

 

 

نام فایل: سیستم کنترلی dcs

تعداد صفحات: صفحه

فرمت فایل: PDF

زبان آموزش: فارسی

 

برای دانلود PDF سیستم کنترلی dcs بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

[dai_button btn-label=”لینک دانلود PDF سیستم کنترلی dcs” popup-title=”دریافت لینک دانلود” popup-content=”لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید. ما فورا لینک دانلود را برای شما ایمیل خواهیم کرد.” download-id=”wu1g1h9x9x872be9m2hp” popup-image=”https://plcmen.ir/wp-content/plugins/download-after-info/assets/img/dai-image.jpg” button-color=”#cd2653″ button-title-color=”#ffffff” button-border-radius=”3″]

 

قسمتی از آموزش سیستم کنترلی dcs

در حال حاضر سیستم های کنترل این گونه واحدهای صنعتی کاملا مبتنی بر کامپیوتر هستند، در صورتیکه تا چند دهه قبل تماما پنوماتیکی و الکترومکانیکی بودند. فضای زیادی نیز برای نمایش وضعیت پروسس مورد نیاز بود. شکل زیر اتاق کنترل نیروگاهی در آلمان در سال ۱۹۳۰ را نشان می دهد.

 

سیستم کنترلی dcs

 

سیستم های کنترل به کار رفته در این چنین صنایعی به لحاظ ساختار، طراحی و نحوه پیاده سازی با سیستم های کنترل مورد استفاده در صنایع کوچک و متوسط نظیر کارخانجات تولید مواد غدایی، اتوموبیل سازی، کاشی و سرامیک و امثالهم، تفاوت هایی دارد که در ادامه به تشریح ویژگی های این سیستم ها و تفاوت های اشاره شده پرداخته خواهد شد.

مدل های مختلف کنترل آنچه امروز برای اتوماسیون یک واحد صنعتی استفاده می شود، حاصل تحقیقات و پیشرفتی است که در چند دهه گذشته صورت گرفته است. این توسعه در دو شاخه به شرح زیر انجام شده است:

Factory Automation:

منظور از Automation Factory یا به تعبیر بهتر Control Discrete،کنترل مکانیسم هایی است که به صورت (OFF / ON خاموش / روشن) یا به عبارت دیگر با منطق ۰ و ۱ کار می کنند، می باشد. نمونه بازر آن خط تولید یک کارخانه اتوموبیل سازی است. در این مدل اتوماسیون اکثر سیگنال ها دیجیتال هستند.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here